Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Sunn Exact S2 vs Giant Talon 1

Sunn Exact S2

Sunn

Exact S2

Giant Talon 1

Giant

Talon 1

PodstawowyCross-countryHardtailAluminium2026
PodstawowyHardtailAluminium29"2025

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (16), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Giant Talon 1 waży o 100 g mniej niż Sunn Exact S2 (dane producentów).
  • Sunn Exact S2 ma o 20 mm większy skok widelca niż Giant Talon 1.
  • Sunn Exact S2 to nowszy model (2026).
Najważniejsze7 różnic
Rok modelowy 2026 2025
Waga 14,6 kg 14,5 kg Najlepszy w porównaniu−100 g
RamaTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium
Tak jak podano

Material: Aluminium

Amortyzacja Hardtail, 100 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Hardtail, 80 mm
Tak jak podano

Type Vering: Hardtail

Model widelca ROCKSHOX JUDY SILVER TK, 100MM SXC32-3 RL °Wartość nieopublikowana przez producenta
Koła 29" · MACH 1 ER20 DISC, 19MM 29" · Giant GX03V 29 or 27.5, alloy, double wall, 21mm inner width
NapędTakie samo dla wszystkich 1×10 1×10
Grupa osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano Cues
Tak jak podano

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

Shimano Cues
Model hamulców SHIMANO MT200 160/160 Tektro HDC M275 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Sztyca Sztywna · AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · Giant Contact Switch Core, 30.9 °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Sunn Exact S2

Sunn Exact S2

Giant Talon 1

Giant Talon 1

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Exact S2 · Rower górski na bardzo gładki teren, bardzo stabilny, krótkie przełożenia, wyposażenie podstawowe.
  • Talon 1 · Rower górski na bardzo gładki teren, raczej stabilny, wyposażenie podstawowe.
Teren
Sunn Exact S2 1%Giant Talon 1 15%3 rowery · Sunn Exact S21 rower6 rowerów7 rowerów · Giant Talon 13 rowery2 rowery1 rower3 rowery2 rowery2 rowery1 rower2 rowery3 rowery2 rowery2 rowery1 rower4 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower4 rowery1 rower2 rowery5 rowerów4 rowery2 rowery2 rowery1 rower5 rowerów1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Sunn Exact S2 96%Giant Talon 1 75%4 rowery1 rower2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower · Giant Talon 15 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery · Sunn Exact S21 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Sunn Exact S27 km/h - 31 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Sunn Exact S2Giant Talon 1inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
Dyscyplina Cross-country –Nie podano
Rama i widelec
Maks. prześwit na opony–Nie podano 61 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Suport–Nie podano cartridge °Wartość nieopublikowana przez producenta
Średnica sztycy–Nie podano 30,9 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Amortyzacja1 różnica
Skok widelca 100 mm 80 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta−20 mm
Napęd3 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

Shimano
Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano CUES RD-U6000, clutch Shimano CUES SL-6000, 1x10

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 10 10 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zęby tarcz korby Shimano CUES FC-U4000-1 32T ProWheel Charm, 32t (27.5) or 30t (29) °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kaseta SHIMANO CS-LG300-10 11-48T Shimano CUES, CS-LG300, 11x48 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Przerzutka tylna SHIMANO CUES RD-U6020 10V °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano CUES RD-U6000, clutch °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki–Nie podano Shimano CUES SL-6000, 1x10 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tarcza przednia–Nie podano 180 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tarcza tylna–Nie podano 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" 700c / 29"
Obręcze Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Opony MAXXIS IKON 29X2.20 Maxxis Rekon 27.5x2.4" or Maxxis Rekon Race 29x2.4", wire bead °Wartość nieopublikowana przez producenta
Szerokość opon w zestawie 2,2 mm 61 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta+59 mm
Kokpit i sztyca3 różnice
Kierownica AL 6061 / DIA : 31.8MM °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Connect Trail, 31.8mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek AL 6061 / DIA : 31.8MM °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Sport, 7-degree °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Contact Switch Core, 30.9 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga
Ważony w rozmiarze–Nie podano M

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Talon 1 · S
  • Talon 1 · S

Stack i reach

570580590600610620630640380390400410420430440450↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Exact S2 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610Talon 1 · S — Reach (mm) 415 · Stack (mm) 597
  • Exact S2 · M Exact S2 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
  • Talon 1 · S Talon 1 · S — Reach (mm) 415 · Stack (mm) 597
Geometria13 różnic
Rozmiar M S
Reach 407 mm 415 mm +8 mm
Stack 610 mm 597 mm −13 mm
Rura pozioma (efektywna) 595 mm 581 mm −14 mm
Rura podsiodłowa 450 mm 380 mm −70 mm
Rura sterowa 110 mm 95 mm −15 mm
Kąt główki ramy 69° 67,5° −1,5°
Kąt rury podsiodłowej 73° 74,5° +1,5°
Tylny trójkąt 450 mm 455 mm +5 mm
Rozstaw osi 1125 mm 1139 mm +14 mm
Front center 680 mm 690 mm +10 mm
Wysokość przekroku 777 mm 715 mm −62 mm
Wyprzedzenie 127 mm 109 mm −18 mm
Obniżenie suportu–Nie podano 55 mm
Wysokość suportu–Nie podano 319 mm
Offset widelca–Nie podano 44 mm
Mostek–Nie podano 50 mm
Szerokość kierownicy–Nie podano 690 mm
Długość korb–Nie podano 170 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Sunn Exact S2 czy Giant Talon 1: który jest lżejszy?

Giant Talon 1 waży 14,5 kg, Sunn Exact S2 – 14,6 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Sunn Exact S2 i Giant Talon 1?

Sunn Exact S2: Shimano Cues. Giant Talon 1: Shimano Cues.

Sunn Exact S2 czy Giant Talon 1: jaka geometria?

W rozmiarze M Sunn Exact S2 ma stack 610 mm przy reachu 407 mm; w rozmiarze S Giant Talon 1 ma 597 mm przy 415 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele