Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Scott Scale 60 vs Sunn Exact S2

Scott Scale 60

Scott

Scale 60

Sunn Exact S2

Sunn

Exact S2

PodstawowyCross-countryHardtailAluminium2027
PodstawowyCross-countryHardtailAluminium2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (16), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Scott Scale 60 waży o 1,1 kg mniej niż Sunn Exact S2 (dane producentów).
  • Scott Scale 60 ma osprzęt z wyższej półki: Shimano Deore 12v, wobec Shimano Cues.
  • Sunn Exact S2 ma lżejsze przełożenie na podjazdy: 7 km/h przy 90 obr./min, wobec 8 km/h.
  • Scott Scale 60 to nowszy model (2027).
Najważniejsze8 różnic
Rok modelowy 2027 2026
Waga 13,5 kg Najlepszy w porównaniu 14,6 kg +1,1 kg
RamaTakie samo dla wszystkich Aluminium
Tak jak podano

Scale made from Low Impact Alloy

Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
AmortyzacjaTakie samo dla wszystkich Hardtail, 100 mm
Tak jak podano

nouvelle catégorie de VTT semi-rigides

Hardtail, 100 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model widelca RockShox Judy Silver TK Coil, Reb. Adj., Lockout ROCKSHOX JUDY SILVER TK, 100MM
Koła 29" · Alex Rims X25 Disc 32H °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · MACH 1 ER20 DISC, 19MM
Napęd 1×12 1×10
Grupa osprzętu Shimano Deore 12v Wyższa półka
Tak jak podano

Shimano Deore RD-M6200 12-speed / Shimano Deore SL-M6200

Shimano Cues
Tak jak podano

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

Model hamulców Shimano BR-MT200 2-Piston SHIMANO MT200 160/160
Sztyca Sztywna · Syncros alloy, 10mm offset, 31.6x400mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Scott Scale 60

Scott Scale 60

Sunn Exact S2

Sunn Exact S2

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Scale 60 · Rower górski raczej na gładki teren, krótkie przełożenia, wyposażenie podstawowe.
  • Exact S2 · Rower górski na bardzo gładki teren, bardzo stabilny, krótkie przełożenia, wyposażenie podstawowe.
Teren
Scott Scale 60 32%Sunn Exact S2 1%4 rowery · Sunn Exact S21 rower6 rowerów6 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery · Scott Scale 602 rowery1 rower2 rowery3 rowery2 rowery2 rowery1 rower4 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery4 rowery2 rowery2 rowery5 rowerów4 rowery2 rowery2 rowery5 rowerów2 rowery
ŁatwyWymagający

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Scott Scale 608 km/h - 37 km/h
  • Sunn Exact S27 km/h - 31 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Scott Scale 60Sunn Exact S2inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country
Tak jak podano

VTT - Vélos de cross-country

Cross-country
Rama i widelec
Osie Szybkozamykacze °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Scale made from Low Impact Alloy, Tapered Headtube, BB92, QR Axle 5x141mm with 55mm Chainline, Check under technology to get more info about Low Impact Alloy

–Nie podano
Suport Prowheel PF BB92 °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Amortyzacja
Skok widelcaTakie samo dla wszystkich 100 mm 100 mm
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

Shimano Deore RD-M6200 12-speed / Shimano Deore SL-M6200

Shimano
Tak jak podano

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Deore RD-M6200 12-speed Shimano Deore SL-M6200

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 1
Biegi z tyłu 12 °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu 10 −2
Zęby tarcz korby Prowheel RMZ-MD25S-TT, 32T Shimano CUES FC-U4000-1 32T
Kaseta Sunrace CSMZ600, 11-51T SHIMANO CS-LG300-10 11-48T
Przerzutka tylna Shimano Deore RD-M6200 12-speed °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka SHIMANO CUES RD-U6020 10V °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano Deore SL-M6200 °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Tarcza przednia 180 mm –Nie podano
Tarcza tylna 160 mm –Nie podano
Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29"
Tak jak podano

Maxxis Rekon Race 29x2.4", 60TPI, Tubeless Ready, EXO

700c / 29"
ObręczeTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
Gotowe na tubeless tak °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Opony Maxxis Rekon Race 29x2.4", 60TPI, Tubeless Ready, EXO MAXXIS IKON 29X2.20
Szerokość opon w zestawie 61 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 2,2 mm −59 mm
Kokpit i sztyca3 różnice
Szerokość kierownicy 740 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Kierownica Syncros Alloy 6061, T shape Flat, 9°, 740mm °Wartość nieopublikowana przez producenta AL 6061 / DIA : 31.8MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek Syncros Alloy 6061, oversized 31.8mm, 1 1/8", 6° angle °Wartość nieopublikowana przez producenta AL 6061 / DIA : 31.8MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Syncros alloy, 10mm offset, 31.6x400mm °Wartość nieopublikowana przez producenta AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga
Maks. waga całkowita 130 kg –Nie podano

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Stack i reach

580590600610620630640370380390400410420430440↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Exact S2 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
  • Exact S2 · M Exact S2 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
Geometria
Rozmiar–Nie podano M
Reach–Nie podano 407 mm
Stack–Nie podano 610 mm
Rura pozioma (efektywna)–Nie podano 595 mm
Rura podsiodłowa–Nie podano 450 mm
Rura sterowa–Nie podano 110 mm
Kąt główki ramy–Nie podano 69°
Kąt rury podsiodłowej–Nie podano 73°
Tylny trójkąt–Nie podano 450 mm
Rozstaw osi–Nie podano 1125 mm
Front center–Nie podano 680 mm
Wysokość przekroku–Nie podano 777 mm
Wyprzedzenie–Nie podano 127 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Scott Scale 60 czy Sunn Exact S2: który jest lżejszy?

Scott Scale 60 waży 13,5 kg, Sunn Exact S2 – 14,6 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Scott Scale 60 i Sunn Exact S2?

Scott Scale 60: Shimano Deore 12v. Sunn Exact S2: Shimano Cues.

Porównaj inne modele