Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Scott Spark Rc Team S1000 vs Sunn Shamann XC S1

Scott Spark Rc Team S1000

Scott

Spark Rc Team S1000

Sunn Shamann XC S1

Sunn

Shamann XC S1

Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2027
Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (21), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Sunn Shamann XC S1 waży o 1,4 kg mniej niż Scott Spark Rc Team S1000 (dane producentów).
  • Scott Spark Rc Team S1000 ma osprzęt z wyższej półki: SRAM S1000 Eagle AXS Transmission, wobec SRAM GX Eagle.
  • Scott Spark Rc Team S1000 ma o 10 mm większy skok widelca niż Sunn Shamann XC S1.
  • Scott Spark Rc Team S1000 to nowszy model (2027).
Najważniejsze9 różnic
Rok modelowy 2027 2026
Waga 12,5 kg 11,1 kg Najlepszy w porównaniu−1,4 kg
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon
Tak jak podano

Spark RC HMF Carbon Gen5

Karbon
Tak jak podano

carbone, 100 mm de débattement

Amortyzacja Full, 120 / 120 mm
Tak jak podano

Front: 120 mm, Rear: 120 mm

Full, 110 / 100 mm
Tak jak podano

carbone, 100 mm de débattement

Model widelca RockShox SID 3P Air, Rush RL 3P Damper
Tak jak podano

RockShox SID 3P Air, Rush RL 3P Damper, 15x110mm Maxle Stealth

RockShox SID SL Select Wyższa półka
Tak jak podano

RockShox SID SL Select, 110 mm, Twistlock

Amortyzator RockShox SIDLuxe Select+
Tak jak podano

RockShox SIDLuxe Select+, 3P Lockout-Pedal-Descend, Solo Air, 190X45mm

RockShox SID Luxe Select+ 210 x 50 Wyższa półka
Koła 29" · Syncros Silverton AL2
Tak jak podano

Syncros Silverton AL2, CL, F: 15x110mm, R: 12x148mm, 30mm Tubeless ready, 28H

29" · Brute XC27 carbone
Tak jak podano

jantes Brute XC27 carbone 27 mm

NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętu SRAM S1000 Eagle AXS Transmission Wyższa półka
Tak jak podano

SRAM S1000 Eagle AXS Transmission 12 Speed, Wireless Electronic Shift System

SRAM GX Eagle
Tak jak podano

groupe SRAM GX Eagle 12 vitesses, dérailleur arrière Lunar

Model hamulców SRAM DB6 4-Piston Formula Cura 2
Tak jak podano

Formula Cura 2, disques 160/160 mm

Sztyca Regulowana · Syncros dropper post SP-M100-AL2, 31.6mm
Tak jak podano

Syncros dropper post SP-M100-AL2, 31.6mm

Sztywna · ALUMINIUM 400X31,6 °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Scott Spark Rc Team S1000

Scott Spark Rc Team S1000

Sunn Shamann XC S1

Sunn Shamann XC S1

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Spark Rc Team S1000 · Rower górski do bardzo trudnego terenu, raczej stabilny, długie przełożenia, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Shamann XC S1 · Rower górski uniwersalny, bardzo zwrotny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
Teren
Scott Spark Rc Team S1000 92%Sunn Shamann XC S1 41%3 rowery1 rower6 rowerów6 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery · Sunn Shamann XC S12 rowery1 rower2 rowery1 rower4 rowery1 rower3 rowery1 rower3 rowery1 rower4 rowery2 rowery1 rower5 rowerów4 rowery2 rowery3 rowery · Scott Spark Rc Team S10005 rowerów1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Scott Spark Rc Team S1000 77%Sunn Shamann XC S1 14%4 rowery1 rower2 rowery1 rower · Sunn Shamann XC S12 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower1 rower2 rowery1 rower1 rower5 rowerów · Scott Spark Rc Team S10002 rowery2 rowery2 rowery3 rowery1 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Scott Spark Rc Team S10008 km/h - 43 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Scott Spark Rc Team S1000Sunn Shamann XC S1inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country
Tak jak podano

Scott Spark RC Team offre des performances de cross-country haut de gamme

Cross-country
Rama i widelec
Osie Osie sztywne
Tak jak podano

15x110mm Maxle Stealth; 12x148mm

–Nie podano
Suport SRAM DUB BSA 73 MTB Wide –Nie podano
Prowadzenie linek W pełni zintegrowane
Tak jak podano

Syncros Octopus cable integration system Gen2

–Nie podano
Średnica sztycy 31,6 mm –Nie podano
Amortyzacja2 różnice
Skok widelca 120 mm 110 mm −10 mm
Skok tylnego zawieszenia 120 mm 100 mm −20 mm
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich SRAM
Tak jak podano

SRAM S1000 Eagle AXS Transmission

SRAM
Tak jak podano

SRAM GX Eagle 12 vitesses

Zmiana biegów Elektroniczna, bezprzewodowa Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SRAM GX EAGLE 12V LUNAR

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 12
Zęby tarcz korby SRAM Eagle 70 Transmission, DUB, 55mm CL, 34T SRAM GX Eagle Lunar
Tak jak podano

pédalier GX Eagle Lunar 55 mm

Kaseta SRAM Eagle XS-1270 Transmission, 10-52T 10-52
Tak jak podano

cassette 10-52

Przerzutka tylna SRAM S1000 Eagle AXS Transmission 12 Speed, Wireless Electronic Shift System °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka SRAM GX EAGLE 12V LUNAR °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki SRAM AXS Pod Controller °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Hamulce1 różnica
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Formula Cura Disque hydraulique

Tarcza przednia 180 mm Najlepszy w porównaniu 160 mm −20 mm
Tarcza tylnaTakie samo dla wszystkich 160 mm 160 mm
Koła i opony3 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29"
Tak jak podano

Maxxis Aspen 29x2.4"

700c / 29"
Tak jak podano

29", jantes Brute XC27 carbone 27 mm

ObręczeTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

jantes Brute XC27 carbone

Szerokość wewn. obręczy 30 mm 27 mm −3 mm
Gotowe na tubeless tak –Nie podano
Opony Maxxis Aspen 29x2.4" EXO
Tak jak podano

Maxxis Aspen 29x2.4", 120TPI Foldable Bead, tubeless ready, EXO

Maxxis Rekon Race EXO TR 29 x 2,35
Szerokość opon w zestawie 61 mm 51 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta−10 mm
Kokpit i sztyca2 różnice
Szerokość kierownicyTakie samo dla wszystkich 740 mm 740 mm
Kierownica Syncros IC-M100-AL2, -10° angle, back sweep 7°, 740mm °Wartość nieopublikowana przez producenta ALUMINIUM 70X31,8 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek–Nie podano ALUMINIUM 70X31,8 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Syncros dropper post SP-M100-AL2, 31.6mm °Wartość nieopublikowana przez producenta ALUMINIUM 400X31,6 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga
Maks. waga całkowita 130 kg –Nie podano

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Spark Rc Team S1000 · M
  • Spark Rc Team S1000 · M

Stack i reach

560570580590600610620630420430440450460470480490↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Spark Rc Team S1000 · M — Reach (mm) 455 · Stack (mm) 591Shamann XC S1 · M — Reach (mm) 460 · Stack (mm) 593
  • Spark Rc Team S1000 · M Spark Rc Team S1000 · M — Reach (mm) 455 · Stack (mm) 591
  • Shamann XC S1 · M Shamann XC S1 · M — Reach (mm) 460 · Stack (mm) 593
Geometria11 różnic
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
Reach 455 mm 460 mm +5 mm
Stack 591 mm 593 mm +2 mm
Rura pozioma (efektywna) 610 mm 594 mm −16 mm
Rura podsiodłowa 410 mm 430 mm +20 mm
Rura sterowa 88 mm 95 mm +7 mm
Kąt główki ramy 65,9° 68° +2,1°
Kąt rury podsiodłowej 75,3° 77,5° +2,2°
Tylny trójkąt 434 mm 435 mm +1 mm
Rozstaw osi 1180 mm 1160 mm −20 mm
Front center 750 mm 729 mm −21 mm
Wysokość przekroku 0 mm 800 mm +800 mm
Obniżenie suportu 44 mm –Nie podano
Wysokość suportu 333 mm –Nie podano
Offset widelca 44 mm –Nie podano
Wyprzedzenie 115 mm –Nie podano
Mostek 60 mm –Nie podano
Szerokość kierownicy 740 mm –Nie podano
Długość korb 170 mm –Nie podano

Geometria regulowana: tabela podaje główną pozycję producenta.

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Scott Spark Rc Team S1000 czy Sunn Shamann XC S1: który jest lżejszy?

Sunn Shamann XC S1 waży 11,1 kg, Scott Spark Rc Team S1000 – 12,5 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Scott Spark Rc Team S1000 i Sunn Shamann XC S1?

Scott Spark Rc Team S1000: SRAM S1000 Eagle AXS Transmission. Sunn Shamann XC S1: SRAM GX Eagle.

Scott Spark Rc Team S1000 czy Sunn Shamann XC S1: jaka geometria?

W rozmiarze M Scott Spark Rc Team S1000 ma stack 591 mm przy reachu 455 mm; w rozmiarze M Sunn Shamann XC S1 ma 593 mm przy 460 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele