Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Scott Spark RC Comp vs Sunn Shamann XC S1

Scott Spark RC Comp

Scott

Spark RC Comp

Sunn Shamann XC S1

Sunn

Shamann XC S1

Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2027
Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (19), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Sunn Shamann XC S1 waży o 1,8 kg mniej niż Scott Spark RC Comp (dane producentów).
  • Sunn Shamann XC S1 ma osprzęt z wyższej półki: SRAM GX Eagle, wobec Shimano Deore.
  • Scott Spark RC Comp ma o 10 mm większy skok widelca niż Sunn Shamann XC S1.
  • Scott Spark RC Comp to nowszy model (2027).
Najważniejsze9 różnic
Rok modelowy 2027 2026
Waga 12,9 kg °Wartość nieopublikowana przez producenta 11,1 kg Najlepszy w porównaniu−1,8 kg
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

carbone, 100 mm de débattement

Amortyzacja Full, 120 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Full, 110 / 100 mm
Tak jak podano

carbone, 100 mm de débattement

Model widelca RockShox SID 3P Air °Wartość nieopublikowana przez producenta RockShox SID SL Select Wyższa półka
Tak jak podano

RockShox SID SL Select, 110 mm, Twistlock

Amortyzator RockShox SID Luxe Select+ °Wartość nieopublikowana przez producenta RockShox SID Luxe Select+ 210 x 50
Koła 29" · Syncros Silverton AL2 °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · Brute XC27 carbone
Tak jak podano

jantes Brute XC27 carbone 27 mm

NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętu Shimano Deore °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM GX Eagle Wyższa półka
Tak jak podano

groupe SRAM GX Eagle 12 vitesses, dérailleur arrière Lunar

Model hamulców Shimano BR-MT620 4-Piston °Wartość nieopublikowana przez producenta Formula Cura 2
Tak jak podano

Formula Cura 2, disques 160/160 mm

Sztyca Regulowana · Syncros dropper post SP-M100-AL2, 31.6mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · ALUMINIUM 400X31,6 °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Scott Spark RC Comp

Scott Spark RC Comp

Sunn Shamann XC S1

Sunn Shamann XC S1

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Spark RC Comp · Rower górski do bardzo trudnego terenu, raczej stabilny, długie przełożenia, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Shamann XC S1 · Rower górski uniwersalny, bardzo zwrotny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
Teren
Scott Spark RC Comp 84%Sunn Shamann XC S1 41%3 rowery1 rower6 rowerów6 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery · Sunn Shamann XC S12 rowery1 rower2 rowery1 rower4 rowery1 rower3 rowery1 rower3 rowery1 rower4 rowery2 rowery1 rower5 rowerów4 rowery · Scott Spark RC Comp2 rowery2 rowery5 rowerów2 rowery
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Scott Spark RC Comp 77%Sunn Shamann XC S1 14%4 rowery1 rower2 rowery1 rower · Sunn Shamann XC S12 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower1 rower2 rowery1 rower1 rower5 rowerów · Scott Spark RC Comp2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery1 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Scott Spark RC Comp8 km/h - 43 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Scott Spark RC CompSunn Shamann XC S1inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country Cross-country
Rama i widelec
Osie Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Spark RC HMF Carbon Gen5, adjustable head angle and fork lock, Syncros Octopus cable integration system Gen2, BSA BB, UDH interface, 12x148mm with 55mm chainlin

–Nie podano
Suport Shimano BB-MT501 BSA °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Amortyzacja1 różnica
Skok widelca 120 mm 110 mm −10 mm
Skok tylnego zawieszenia–Nie podano 100 mm
Napęd4 różnice
Producent osprzętu Shimano °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM
Tak jak podano

SRAM GX Eagle 12 vitesses

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Deore RD-M7200 12-speed Shimano Deore SL-M6200

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SRAM GX EAGLE 12V LUNAR

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12
Zęby tarcz korby Shimano FC-MT520, 34T °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM GX Eagle Lunar
Tak jak podano

pédalier GX Eagle Lunar 55 mm

Kaseta Shimano Deore CS-M6200, 10-51T °Wartość nieopublikowana przez producenta 10-52
Tak jak podano

cassette 10-52

Przerzutka tylna Shimano Deore RD-M7200 12-speed °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM GX EAGLE 12V LUNAR °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Manetki Shimano Deore SL-M6200 °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydrauliqueTige de selle

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Formula Cura Disque hydraulique

Tarcza przednia–Nie podano 160 mm
Tarcza tylna–Nie podano 160 mm
Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29"
Tak jak podano

29", jantes Brute XC27 carbone 27 mm

ObręczeTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

jantes Brute XC27 carbone

Szerokość wewn. obręczy–Nie podano 27 mm
Gotowe na tubeless tak °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Opony Maxxis Aspen 29x2.4", 120TPI Foldable Bead, tubeless ready, EXO °Wartość nieopublikowana przez producenta Maxxis Rekon Race EXO TR 29 x 2,35
Szerokość opon w zestawie 61 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 51 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta−10 mm
Kokpit i sztyca3 różnice
Szerokość kierownicyTakie samo dla wszystkich 740 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 740 mm
Kierownica Syncros IC-M100-AL2, -10° angle, back sweep 7°, 740mm °Wartość nieopublikowana przez producenta ALUMINIUM 70X31,8 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek Syncros XC ST-M100-AL2, -6°, 31.6mm °Wartość nieopublikowana przez producenta ALUMINIUM 70X31,8 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Syncros dropper post SP-M100-AL2, 31.6mm °Wartość nieopublikowana przez producenta ALUMINIUM 400X31,6 °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Spark RC Comp · M
  • Spark RC Comp · M

Stack i reach

560570580590600610620630420430440450460470480490↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Spark RC Comp · M — Reach (mm) 455 · Stack (mm) 591Shamann XC S1 · M — Reach (mm) 460 · Stack (mm) 593
  • Spark RC Comp · M Spark RC Comp · M — Reach (mm) 455 · Stack (mm) 591
  • Shamann XC S1 · M Shamann XC S1 · M — Reach (mm) 460 · Stack (mm) 593
Geometria11 różnic
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
Reach 455 mm 460 mm +5 mm
Stack 591 mm 593 mm +2 mm
Rura pozioma (efektywna) 610 mm 594 mm −16 mm
Rura podsiodłowa 410 mm 430 mm +20 mm
Rura sterowa 88 mm 95 mm +7 mm
Kąt główki ramy 65,9° 68° +2,1°
Kąt rury podsiodłowej 75,3° 77,5° +2,2°
Tylny trójkąt 434 mm 435 mm +1 mm
Rozstaw osi 1180 mm 1160 mm −20 mm
Front center 750 mm 729 mm −21 mm
Wysokość przekroku 0 mm 800 mm +800 mm
Obniżenie suportu 44 mm –Nie podano
Wysokość suportu 333 mm –Nie podano
Offset widelca 44 mm –Nie podano
Wyprzedzenie 115 mm –Nie podano
Mostek 60 mm –Nie podano
Szerokość kierownicy 740 mm –Nie podano
Długość korb 170 mm –Nie podano

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Scott Spark RC Comp czy Sunn Shamann XC S1: który jest lżejszy?

Sunn Shamann XC S1 waży 11,1 kg, Scott Spark RC Comp – 12,9 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Scott Spark RC Comp i Sunn Shamann XC S1?

Scott Spark RC Comp: Shimano Deore. Sunn Shamann XC S1: SRAM GX Eagle.

Scott Spark RC Comp czy Sunn Shamann XC S1: jaka geometria?

W rozmiarze M Scott Spark RC Comp ma stack 591 mm przy reachu 455 mm; w rozmiarze M Sunn Shamann XC S1 ma 593 mm przy 460 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele