Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Scott Spark RC Comp vs Giant Anthem Advanced SL 3

Scott Spark RC Comp

Scott

Spark RC Comp

Giant Anthem Advanced SL 3

Giant

Anthem Advanced SL 3

Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2027
Średnia półkaCross-countryFullKarbon2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (17), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Giant Anthem Advanced SL 3 waży o 1,2 kg mniej niż Scott Spark RC Comp (dane producentów).
  • Scott Spark RC Comp to nowszy model (2027).
Najważniejsze7 różnic
Rok modelowy 2027 2026
Waga 12,9 kg °Wartość nieopublikowana przez producenta 11,7 kg Najlepszy w porównaniu−1,2 kg
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

Material: Carbon

AmortyzacjaTakie samo dla wszystkich Full, 120 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Full, 120 mm
Tak jak podano

Type de Suspension: Tout Suspendu

Model widelca RockShox SID 3P Air °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka Fox 34 SL Performance 3P remote, 120mm, GRIP damper, Boost 15x110, 44mm offset, remote lockout
Amortyzator RockShox SID Luxe Select+ °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka Fox Float SL Performance Elite °Wartość nieopublikowana przez producenta
Koła 29" · Syncros Silverton AL2 °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · Giant XCA 29 WheelSystem °Wartość nieopublikowana przez producenta
NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano Deore °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Deore
Model hamulców Shimano BR-MT620 4-Piston °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano BR-MT500 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Sztyca Regulowana · Syncros dropper post SP-M100-AL2, 31.6mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Regulowana · Giant Core dropper, remote °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Scott Spark RC Comp

Scott Spark RC Comp

Giant Anthem Advanced SL 3

Giant Anthem Advanced SL 3

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Spark RC Comp · Rower górski do bardzo trudnego terenu, raczej stabilny, długie przełożenia, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Anthem Advanced SL 3 · Rower górski raczej do trudnego terenu, bardzo stabilny, przeciętne wyposażenie.
Teren
Scott Spark RC Comp 84%Giant Anthem Advanced SL 3 72%3 rowery1 rower6 rowerów6 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower2 rowery1 rower4 rowery1 rower3 rowery1 rower3 rowery1 rower4 rowery1 rower · Giant Anthem Advanced SL 32 rowery1 rower5 rowerów4 rowery · Scott Spark RC Comp2 rowery2 rowery5 rowerów2 rowery
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Scott Spark RC Comp 77%Giant Anthem Advanced SL 3 84%4 rowery1 rower2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower1 rower2 rowery1 rower1 rower5 rowerów · Scott Spark RC Comp3 rowery · Giant Anthem Advanced SL 32 rowery2 rowery3 rowery1 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Scott Spark RC Comp8 km/h - 43 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Scott Spark RC CompGiant Anthem Advanced SL 3inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country Cross-country
Rama i widelec1 różnica
Maks. prześwit na opony–Nie podano 61 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
OsieTakie samo dla wszystkich Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Spark RC HMF Carbon Gen5, adjustable head angle and fork lock, Syncros Octopus cable integration system Gen2, BSA BB, UDH interface, 12x148mm with 55mm chainlin

Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Advanced SL-grade composite front and rear triangles, 120mm FlexPoint Pro suspension, flip chip, 12x148mm thru-axle

Suport Shimano BB-MT501 BSA °Wartość nieopublikowana przez producenta Praxis, press fit °Wartość nieopublikowana przez producenta
Średnica sztycy–Nie podano 30,9 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Amortyzacja
Skok widelcaTakie samo dla wszystkich 120 mm 120 mm
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano
Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Deore RD-M7200 12-speed Shimano Deore SL-M6200

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Deore Shimano Deore mechanical, 1x12

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zęby tarcz korby Shimano FC-MT520, 34T °Wartość nieopublikowana przez producenta Praxis Cadet HD M24, 32t, 55mm chainline °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kaseta Shimano Deore CS-M6200, 10-51T °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano M6100, 10x51 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Przerzutka tylna Shimano Deore RD-M7200 12-speed °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Deore °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano Deore SL-M6200 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Deore mechanical, 1x12 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydrauliqueTige de selle

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tarcza przednia–Nie podano 180 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tarcza tylna–Nie podano 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Koła i opony1 różnica
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29"
Obręcze Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Gotowe na tubelessTakie samo dla wszystkich tak °Wartość nieopublikowana przez producenta tak °Wartość nieopublikowana przez producenta
Opony Maxxis Aspen 29x2.4", 120TPI Foldable Bead, tubeless ready, EXO °Wartość nieopublikowana przez producenta Maxxis Aspen 29x2.4, foldable, 120tpi, MaxxSpeed, EXO, tubeless °Wartość nieopublikowana przez producenta
Szerokość opon w zestawieTakie samo dla wszystkich 61 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 61 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kokpit i sztyca4 różnice
Szerokość kierownicy 740 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 780 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta+40 mm
Kierownica Syncros IC-M100-AL2, -10° angle, back sweep 7°, 740mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Integrated XC, alloy, 780mm, 9-degree upsweep °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek Syncros XC ST-M100-AL2, -6°, 31.6mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Integrated XC Alloy °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Syncros dropper post SP-M100-AL2, 31.6mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Core dropper, remote °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga
Ważony w rozmiarze–Nie podano M

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Spark RC Comp · MAnthem Advanced SL 3 · MD HIGH
  • Spark RC Comp · M
  • Anthem Advanced SL 3 · MD HIGH

Stack i reach

560570580590600610620630420430440450460470480490↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Spark RC Comp · M — Reach (mm) 455 · Stack (mm) 591Anthem Advanced SL 3 · MD HIGH — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 603
  • Spark RC Comp · M Spark RC Comp · M — Reach (mm) 455 · Stack (mm) 591
  • Anthem Advanced SL 3 · MD HIGH Anthem Advanced SL 3 · MD HIGH — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 603
Geometria17 różnic
Rozmiar M MD HIGH
Reach 455 mm 450 mm −5 mm
Stack 591 mm 603 mm +12 mm
Rura pozioma (efektywna) 610 mm 600 mm −10 mm
Rura podsiodłowa 410 mm 420 mm +10 mm
Rura sterowa 88 mm 95 mm +7 mm
Kąt główki ramy 65,9° 67° +1,1°
Kąt rury podsiodłowej 75,3° 76° +0,7°
Tylny trójkąt 434 mm 435 mm +1 mm
Rozstaw osi 1180 mm 1167 mm −13 mm
Front center 750 mm 736 mm −14 mm
Wysokość przekroku 0 mm 771 mm +771 mm
Obniżenie suportu 44 mm 45 mm +1 mm
Wysokość suportu 333 mm 329 mm −4 mm
Offset widelcaTakie samo dla wszystkich 44 mm 44 mm
Wyprzedzenie 115 mm 112 mm −3 mm
Mostek 60 mm 70 mm +10 mm
Szerokość kierownicy 740 mm 780 mm +40 mm
Długość korbTakie samo dla wszystkich 170 mm 170 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Scott Spark RC Comp czy Giant Anthem Advanced SL 3: który jest lżejszy?

Giant Anthem Advanced SL 3 waży 11,7 kg, Scott Spark RC Comp – 12,9 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Scott Spark RC Comp i Giant Anthem Advanced SL 3?

Scott Spark RC Comp: Shimano Deore. Giant Anthem Advanced SL 3: Shimano Deore.

Scott Spark RC Comp czy Giant Anthem Advanced SL 3: jaka geometria?

W rozmiarze M Scott Spark RC Comp ma stack 591 mm przy reachu 455 mm; w rozmiarze MD HIGH Giant Anthem Advanced SL 3 ma 603 mm przy 450 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele