Black Friday: aanbiedingen van 6 winkels, voor je vergeleken.

Naar de inhoud

Sunn Exact Finest vs Sunn Exact S1

Sunn Exact Finest

Sunn

Exact Finest

Sunn Exact S1

Sunn

Exact S1

InstapniveauCrosscountryHardtailAluminium2026
InstapniveauCrosscountryHardtailAluminium2026

Twee uitvoeringen van de Sunn Exact-reeks: 8 verschillen, vooral in de onderdelen.

In het kort

  • Sunn Exact S1 kost € 300 minder dan Sunn Exact Finest (adviesprijs).
  • Sunn Exact Finest is 1 kg lichter dan Sunn Exact S1 (opgave van de merken).
Het belangrijkste5 verschillen
Adviesprijs € 1.212 € 912 −€ 300
ModeljaarGelijk voor allemaal 2026 2026
Gewicht 13 kg Beste van de vergelijking 14 kg +1 kg
FramemateriaalGelijk voor allemaal Aluminium °Waarde niet gepubliceerd door het merk Aluminium °Waarde niet gepubliceerd door het merk
VeringGelijk voor allemaal Hardtail, 100 mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk Hardtail, 100 mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Vorkmodel ROCKSHOX JUDY SILVER TK, POPLOCK, 100MM ROCKSHOX JUDY SILVER TK, 100MM
Wielset 29" · MACH 1 CROSS R27 °Waarde niet gepubliceerd door het merk 29" · MACH 1 ER20 DISC, 19MM
AandrijvingGelijk voor allemaal 1×12 1×12
GroepGelijk voor allemaal Shimano Deore
Zoals vermeld

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V / SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Shimano Deore
Zoals vermeld

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V / SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Remmodel SRAM Level 160/160 SHIMANO MT200 160/160
ZadelpenGelijk voor allemaal Vast · AL 6061 27.2X350MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk Vast · AL 6061 27.2X350MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk

Prijzen

De winkels van elk model die naar jouw land leveren, en hun prijzen door de tijd.

Sunn Exact Finest

Sunn Exact Finest

Sunn Exact S1

Sunn Exact S1

Affiliatelinks: voor jou geen extra kosten ♥

Karakter

De fiets in één oogopslag: het terrein waarvoor hij gemaakt is, zijn rijgedrag, zijn versnellingen en zijn uitrusting, naast de andere fietsen in zijn categorie.

  • Exact Finest · Mountainbike voor heel glad terrein, eerder stabiel, korte overbrenging, instapuitrusting, uitrusting voor de prijs beter dan bij 88% van de andere crosscountry-mountainbikes.
  • Exact S1 · Mountainbike voor heel glad terrein, heel stabiel, korte overbrenging, instapuitrusting, uitrusting voor de prijs beter dan bij 96% van de andere crosscountry-mountainbikes.
Terrein
Sunn Exact Finest 4%Sunn Exact S1 1%4 fietsen · Sunn Exact S11 fiets · Sunn Exact Finest6 fietsen6 fietsen3 fietsen2 fietsen1 fiets3 fietsen2 fietsen2 fietsen1 fiets2 fietsen3 fietsen2 fietsen2 fietsen1 fiets4 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen1 fiets4 fietsen1 fiets2 fietsen5 fietsen4 fietsen2 fietsen2 fietsen1 fiets5 fietsen1 fiets
MakkelijkVeeleisend
Wendbaarheid
Sunn Exact Finest 72%Sunn Exact S1 96%4 fietsen1 fiets2 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen1 fiets7 fietsen1 fiets2 fietsen4 fietsen1 fiets2 fietsen1 fiets1 fiets1 fiets1 fiets2 fietsen2 fietsen · Sunn Exact Finest5 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen4 fietsen · Sunn Exact S11 fiets
WendbaarStabiel

Overbrenging

Snelheid in de lichtste en de zwaarste versnelling bij 90 rpm: lager links klimt makkelijker, hoger rechts gaat sneller.

  • Sunn Exact Finest7 km/h - 34 km/h
  • Sunn Exact S17 km/h - 34 km/h
Lichtste versnelling (klimmen)Zwaarste versnelling (dalen)

Uitrustingsniveau

0255075100€ 2.500€ 5.000€ 7.500€ 10.000€ 12.500AdviesprijsUitrustingsscore
  • BH Lynx Race 3.0
  • BH Lynx Race 4.0
  • BH Lynx Race 6.0
  • BH Lynx Race 6.5
  • BH Lynx Race 7.0
  • BH Lynx Race 8.0
  • BH Lynx Race 8.5
  • BH Lynx Race 9.0
  • BH Lynx Race 9.2
  • BH Lynx Sls 6.5
  • BH Lynx Sls 7.0
  • BH Lynx Sls 7.5
  • BH Lynx Sls 8.0
  • BH Lynx Sls 8.5
  • BH Ultimate 6.0
  • BH Ultimate 6.5
  • BH Ultimate 7.0
  • BH Ultimate 7.5
  • BH Ultimate 8.0
  • Bmc Twostroke 01 One
  • Giant Anthem Advanced SL 0
  • Giant Anthem Advanced SL 3
  • Lapierre Prorace 1.9
  • Lapierre Prorace 2.9
  • Lapierre Prorace 3.9
  • Lapierre Prorace 4.9
  • Lapierre Prorace Cf 5.9
  • Lapierre Prorace Cf 7.9
  • Lapierre Xr 10.9
  • Lapierre Xr 5.9
  • Lapierre Xr 6.9
  • Lapierre Xr 7.9
  • Lapierre Xr 8.9
  • Merida Big Nine
  • Merida Ninety Six 400
  • Merida Ninety-six
  • Mondraker F-Podium R Fiamma
  • Mondraker F-Podium R Flamme
  • Mondraker F-Podium R
  • Mondraker F-Podium Rr SL
  • Mondraker F-Podium Rr
  • Mondraker Podium Rr SL
  • Mondraker Podium Rr
  • Orbea Alma M-ltd
  • Orbea Oiz M20
  • Scott Scale 20 Deore Rd-m6200 12s
  • Scott Scale 50
  • Scott Scale 60
  • Scott Scale 920
  • Scott Scale RC World Cup
  • Scott Spark RC Comp
  • Scott Spark RC Expert
  • Scott Spark RC Pro
  • Scott Spark RC Team Issue
  • Scott Spark Rc Team S1000
  • Specialized Epic 8 Comp Evo
  • Specialized Epic 8 Comp
  • Specialized Epic 8 Expert
  • Specialized Epic Hardtail Comp
  • Sunn Exact S2
  • Sunn Exact S3
  • Sunn Shamann Dc S1
  • Sunn Shamann Dc S2
  • Sunn Shamann XC Finest
  • Sunn Shamann XC S1
  • Sunn Exact Finest
  • Sunn Exact S1
  • Exact FinestUitrustingsniveau 34/100 · Instapniveau
  • Exact S1Uitrustingsniveau 34/100 · Instapniveau
Sunn Exact FinestSunn Exact S1andere crosscountry-mountainbikes

Uitrusting en specs

Elke spec regel voor regel; het hogere segment van een onderdeel is gemarkeerd. De technische groepen zijn ingeklapt.

Gebruik
DisciplineGelijk voor allemaal Crosscountry Crosscountry
Frame en vork
Assen Steekassen °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Zoals vermeld

EXACT 29”, POSTMOUNT, 12X142

–Niet vermeld
Vering
Veerweg voorGelijk voor allemaal 100 mm 100 mm
Aandrijving
Merk van de groepGelijk voor allemaal Shimano
Zoals vermeld

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V

Shimano
Zoals vermeld

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V

SchakelenGelijk voor allemaal Mechanisch
Zoals vermeld

SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Mechanisch
Zoals vermeld

SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

KettingbladenGelijk voor allemaal 1 1
Versnellingen achterGelijk voor allemaal 12 12
Tanden kettingbladenGelijk voor allemaal Shimano FC-MT511-1 32T Shimano FC-MT511-1 32T
CassetteGelijk voor allemaal SHIMANO DEORE CS-M6100 12V 10-51T SHIMANO DEORE CS-M6100 12V 10-51T
AchterderailleurGelijk voor allemaal SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V °Waarde niet gepubliceerd door het merk SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Remmen
RemmenGelijk voor allemaal Hydraulische schijfrem °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Zoals vermeld

SRAM Level Disque hydraulique

Hydraulische schijfrem °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Wielen en banden2 verschillen
WielmaatGelijk voor allemaal 700c / 29" 700c / 29"
VelgenGelijk voor allemaal Aluminium °Waarde niet gepubliceerd door het merk Aluminium °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Banden MAXXIS REKON RACE 29X2.25 MAXXIS IKON 29X2.20
Gemonteerde bandbreedte 2,3 mm 2,2 mm −0 mm
Cockpit en zadelpen2 verschillen
Stuur ALLOY 31.8, 75MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk 31.8, 75MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Stuurpen ALLOY 31.8, 75MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk 31.8, 75MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk
ZadelpenmodelGelijk voor allemaal AL 6061 27.2X350MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk AL 6061 27.2X350MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk

° Waarde niet gepubliceerd door het merk

Geometrie

Eén maat per fiets (eerst de maat die het dichtst bij die van de eerste ligt), de verschillen gemeten vanaf de referentiefiets.

Stack en reach

580590600610620630640650380390400410420430440↖ RechtopAgressief ↘Reach (mm)Stack (mm)Exact Finest · M — Reach (mm) 413 · Stack (mm) 613Exact S1 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
  • Exact Finest · M Exact Finest · M — Reach (mm) 413 · Stack (mm) 613
  • Exact S1 · M Exact S1 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
Geometrie8 verschillen
MaatGelijk voor allemaal M M
Reach 413 mm 407 mm −6 mm
Stack 613 mm 610 mm −3 mm
Bovenbuis (effectief) 600 mm 595 mm −5 mm
ZitbuisGelijk voor allemaal 450 mm 450 mm
BalhoofdbuisGelijk voor allemaal 110 mm 110 mm
BalhoofdhoekGelijk voor allemaal 69° 69°
ZithoekGelijk voor allemaal 73° 73°
Achtervork 435 mm 450 mm +15 mm
Wielbasis 1.115 mm 1.125 mm +10 mm
Front-center 685 mm 680 mm −5 mm
Overstaphoogte 815 mm 777 mm −38 mm
Naloop 129 mm 127 mm −2 mm

Waar je ze koopt

Veelgestelde vragen

Sunn Exact Finest of Sunn Exact S1: welke is goedkoper?

Sunn Exact S1 heeft de laagste adviesprijs: € 912, tegenover € 1.212 voor Sunn Exact Finest. De dagprijzen per framemaat staan bij Prijzen.

Sunn Exact Finest of Sunn Exact S1: welke is lichter?

Sunn Exact Finest weegt 13 kg, Sunn Exact S1 14 kg, volgens hun merken.

Met welke groep komen Sunn Exact Finest en Sunn Exact S1?

Sunn Exact Finest: Shimano Deore. Sunn Exact S1: Shimano Deore.

Sunn Exact Finest of Sunn Exact S1: hoe verschilt de geometrie?

In maat M heeft Sunn Exact Finest een stack van 613 mm bij een reach van 413 mm; in maat M heeft Sunn Exact S1 610 mm bij 407 mm. Meer stack bij dezelfde reach betekent een rechtere zithouding.

Vergelijk andere modellen