Black Friday: aanbiedingen van 6 winkels, voor je vergeleken.

Naar de inhoud

Scott Scale 60 vs Sunn Exact S2

Scott Scale 60

Scott

Scale 60

Sunn Exact S2

Sunn

Exact S2

InstapniveauCrosscountryHardtailAluminium2027
InstapniveauCrosscountryHardtailAluminium2026

Dicht bij elkaar qua specs en adviesprijs: hier zijn hun 16 verschillen, regel voor regel.

In het kort

  • Sunn Exact S2 kost € 187 minder dan Scott Scale 60 (adviesprijs).
  • Scott Scale 60 is 1,1 kg lichter dan Sunn Exact S2 (opgave van de merken).
  • Scott Scale 60 heeft de groep uit het hogere segment: Shimano Deore 12v, tegenover Shimano Cues.
  • Sunn Exact S2 heeft de lichtste versnelling: 7 km/h bij 90 rpm, tegenover 8 km/h.
  • Scott Scale 60 is het nieuwere model (2027).
Het belangrijkste9 verschillen
Adviesprijs € 999 € 812 −€ 187
Modeljaar 2027 2026
Gewicht 13,5 kg Beste van de vergelijking 14,6 kg +1,1 kg
FramemateriaalGelijk voor allemaal Aluminium
Zoals vermeld

Scale made from Low Impact Alloy

Aluminium °Waarde niet gepubliceerd door het merk
VeringGelijk voor allemaal Hardtail, 100 mm
Zoals vermeld

nouvelle catégorie de VTT semi-rigides

Hardtail, 100 mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Vorkmodel RockShox Judy Silver TK Coil, Reb. Adj., Lockout ROCKSHOX JUDY SILVER TK, 100MM
Wielset 29" · Alex Rims X25 Disc 32H °Waarde niet gepubliceerd door het merk 29" · MACH 1 ER20 DISC, 19MM
Aandrijving 1×12 1×10
Groep Shimano Deore 12v Hoger segment
Zoals vermeld

Shimano Deore RD-M6200 12-speed / Shimano Deore SL-M6200

Shimano Cues
Zoals vermeld

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

Remmodel Shimano BR-MT200 2-Piston SHIMANO MT200 160/160
Zadelpen Vast · Syncros alloy, 10mm offset, 31.6x400mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk Vast · AL 6061 27.2X350MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk

Prijzen

De winkels van elk model die naar jouw land leveren, en hun prijzen door de tijd.

Scott Scale 60

Scott Scale 60

Sunn Exact S2

Sunn Exact S2

Affiliatelinks: voor jou geen extra kosten ♥

Karakter

De fiets in één oogopslag: het terrein waarvoor hij gemaakt is, zijn rijgedrag, zijn versnellingen en zijn uitrusting, naast de andere fietsen in zijn categorie.

  • Scale 60 · Mountainbike eerder voor glad terrein, korte overbrenging, instapuitrusting, uitrusting voor de prijs beter dan bij 93% van de andere crosscountry-mountainbikes.
  • Exact S2 · Mountainbike voor heel glad terrein, heel stabiel, korte overbrenging, instapuitrusting, uitrusting voor de prijs beter dan bij 97% van de andere crosscountry-mountainbikes.
Terrein
Scott Scale 60 32%Sunn Exact S2 1%4 fietsen · Sunn Exact S21 fiets6 fietsen6 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen3 fietsen · Scott Scale 602 fietsen1 fiets2 fietsen3 fietsen2 fietsen2 fietsen1 fiets4 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen2 fietsen4 fietsen2 fietsen2 fietsen5 fietsen4 fietsen2 fietsen2 fietsen5 fietsen2 fietsen
MakkelijkVeeleisend

Overbrenging

Snelheid in de lichtste en de zwaarste versnelling bij 90 rpm: lager links klimt makkelijker, hoger rechts gaat sneller.

  • Scott Scale 608 km/h - 37 km/h
  • Sunn Exact S27 km/h - 31 km/h
Lichtste versnelling (klimmen)Zwaarste versnelling (dalen)

Uitrustingsniveau

0255075100€ 2.500€ 5.000€ 7.500€ 10.000€ 12.500AdviesprijsUitrustingsscore
  • BH Lynx Race 3.0
  • BH Lynx Race 4.0
  • BH Lynx Race 6.0
  • BH Lynx Race 6.5
  • BH Lynx Race 7.0
  • BH Lynx Race 8.0
  • BH Lynx Race 8.5
  • BH Lynx Race 9.0
  • BH Lynx Race 9.2
  • BH Lynx Sls 6.5
  • BH Lynx Sls 7.0
  • BH Lynx Sls 7.5
  • BH Lynx Sls 8.0
  • BH Lynx Sls 8.5
  • BH Ultimate 6.0
  • BH Ultimate 6.5
  • BH Ultimate 7.0
  • BH Ultimate 7.5
  • BH Ultimate 8.0
  • Bmc Twostroke 01 One
  • Giant Anthem Advanced SL 0
  • Giant Anthem Advanced SL 3
  • Lapierre Prorace 1.9
  • Lapierre Prorace 2.9
  • Lapierre Prorace 3.9
  • Lapierre Prorace 4.9
  • Lapierre Prorace Cf 5.9
  • Lapierre Prorace Cf 7.9
  • Lapierre Xr 10.9
  • Lapierre Xr 5.9
  • Lapierre Xr 6.9
  • Lapierre Xr 7.9
  • Lapierre Xr 8.9
  • Merida Big Nine
  • Merida Ninety Six 400
  • Merida Ninety-six
  • Mondraker F-Podium R Fiamma
  • Mondraker F-Podium R Flamme
  • Mondraker F-Podium R
  • Mondraker F-Podium Rr SL
  • Mondraker F-Podium Rr
  • Mondraker Podium Rr SL
  • Mondraker Podium Rr
  • Orbea Alma M-ltd
  • Orbea Oiz M20
  • Scott Scale 20 Deore Rd-m6200 12s
  • Scott Scale 50
  • Scott Scale 920
  • Scott Scale RC World Cup
  • Scott Spark RC Comp
  • Scott Spark RC Expert
  • Scott Spark RC Pro
  • Scott Spark RC Team Issue
  • Scott Spark Rc Team S1000
  • Specialized Epic 8 Comp Evo
  • Specialized Epic 8 Comp
  • Specialized Epic 8 Expert
  • Specialized Epic Hardtail Comp
  • Sunn Exact Finest
  • Sunn Exact S1
  • Sunn Exact S3
  • Sunn Shamann Dc S1
  • Sunn Shamann Dc S2
  • Sunn Shamann XC Finest
  • Sunn Shamann XC S1
  • Scott Scale 60
  • Sunn Exact S2
  • Scale 60Uitrustingsniveau 34/100 · Instapniveau
  • Exact S2Uitrustingsniveau 31/100 · Instapniveau
Scott Scale 60Sunn Exact S2andere crosscountry-mountainbikes

Uitrusting en specs

Elke spec regel voor regel; het hogere segment van een onderdeel is gemarkeerd. De technische groepen zijn ingeklapt.

Gebruik
DisciplineGelijk voor allemaal Crosscountry
Zoals vermeld

VTT - Vélos de cross-country

Crosscountry
Frame en vork
Assen Snelspanners °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Zoals vermeld

Scale made from Low Impact Alloy, Tapered Headtube, BB92, QR Axle 5x141mm with 55mm Chainline, Check under technology to get more info about Low Impact Alloy

–Niet vermeld
Trapas Prowheel PF BB92 °Waarde niet gepubliceerd door het merk–Niet vermeld
Vering
Veerweg voorGelijk voor allemaal 100 mm 100 mm
Aandrijving4 verschillen
Merk van de groepGelijk voor allemaal Shimano
Zoals vermeld

Shimano Deore RD-M6200 12-speed / Shimano Deore SL-M6200

Shimano
Zoals vermeld

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

SchakelenGelijk voor allemaal Mechanisch °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Zoals vermeld

Shimano Deore RD-M6200 12-speed Shimano Deore SL-M6200

Mechanisch °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Zoals vermeld

SHIMANO CUES RD-U6020 10V

KettingbladenGelijk voor allemaal 1 1
Versnellingen achter 12 °Waarde niet gepubliceerd door het merkBeste van de vergelijking 10 −2
Tanden kettingbladen Prowheel RMZ-MD25S-TT, 32T Shimano CUES FC-U4000-1 32T
Cassette Sunrace CSMZ600, 11-51T SHIMANO CS-LG300-10 11-48T
Achterderailleur Shimano Deore RD-M6200 12-speed °Waarde niet gepubliceerd door het merkHoger segment SHIMANO CUES RD-U6020 10V °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Schakelaars Shimano Deore SL-M6200 °Waarde niet gepubliceerd door het merk–Niet vermeld
Remmen
RemmenGelijk voor allemaal Hydraulische schijfrem °Waarde niet gepubliceerd door het merk Hydraulische schijfrem °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Remschijf voor 180 mm –Niet vermeld
Remschijf achter 160 mm –Niet vermeld
Wielen en banden2 verschillen
WielmaatGelijk voor allemaal 700c / 29"
Zoals vermeld

Maxxis Rekon Race 29x2.4", 60TPI, Tubeless Ready, EXO

700c / 29"
VelgenGelijk voor allemaal Aluminium °Waarde niet gepubliceerd door het merk Aluminium °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Tubeless-ready ja °Waarde niet gepubliceerd door het merk–Niet vermeld
Banden Maxxis Rekon Race 29x2.4", 60TPI, Tubeless Ready, EXO MAXXIS IKON 29X2.20
Gemonteerde bandbreedte 61 mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk 2,2 mm −59 mm
Cockpit en zadelpen3 verschillen
Stuurbreedte 740 mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk–Niet vermeld
Stuur Syncros Alloy 6061, T shape Flat, 9°, 740mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk AL 6061 / DIA : 31.8MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Stuurpen Syncros Alloy 6061, oversized 31.8mm, 1 1/8", 6° angle °Waarde niet gepubliceerd door het merk AL 6061 / DIA : 31.8MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Zadelpenmodel Syncros alloy, 10mm offset, 31.6x400mm °Waarde niet gepubliceerd door het merk AL 6061 27.2X350MM °Waarde niet gepubliceerd door het merk
Gewicht
Max. totaalgewicht 130 kg –Niet vermeld

° Waarde niet gepubliceerd door het merk

Geometrie

Eén maat per fiets (eerst de maat die het dichtst bij die van de eerste ligt), de verschillen gemeten vanaf de referentiefiets.

Stack en reach

580590600610620630640370380390400410420430440↖ RechtopAgressief ↘Reach (mm)Stack (mm)Exact S2 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
  • Exact S2 · M Exact S2 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
Geometrie
Maat–Niet vermeld M
Reach–Niet vermeld 407 mm
Stack–Niet vermeld 610 mm
Bovenbuis (effectief)–Niet vermeld 595 mm
Zitbuis–Niet vermeld 450 mm
Balhoofdbuis–Niet vermeld 110 mm
Balhoofdhoek–Niet vermeld 69°
Zithoek–Niet vermeld 73°
Achtervork–Niet vermeld 450 mm
Wielbasis–Niet vermeld 1.125 mm
Front-center–Niet vermeld 680 mm
Overstaphoogte–Niet vermeld 777 mm
Naloop–Niet vermeld 127 mm

Waar je ze koopt

Veelgestelde vragen

Scott Scale 60 of Sunn Exact S2: welke is goedkoper?

Sunn Exact S2 heeft de laagste adviesprijs: € 812, tegenover € 999 voor Scott Scale 60. De dagprijzen per framemaat staan bij Prijzen.

Scott Scale 60 of Sunn Exact S2: welke is lichter?

Scott Scale 60 weegt 13,5 kg, Sunn Exact S2 14,6 kg, volgens hun merken.

Met welke groep komen Scott Scale 60 en Sunn Exact S2?

Scott Scale 60: Shimano Deore 12v. Sunn Exact S2: Shimano Cues.

Vergelijk andere modellen