Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Sunn Exact Finest vs Sunn Exact S1

Sunn Exact Finest

Sunn

Exact Finest

Sunn Exact S1

Sunn

Exact S1

PodstawowyCross-countryHardtailAluminium2026
PodstawowyCross-countryHardtailAluminium2026

Dwie wersje serii Sunn Exact. Różnice: 8, głównie w komponentach.

W skrócie

  • Sunn Exact Finest waży o 1 kg mniej niż Sunn Exact S1 (dane producentów).
Najważniejsze4 różnice
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
Waga 13 kg Najlepszy w porównaniu 14 kg +1 kg
RamaTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
AmortyzacjaTakie samo dla wszystkich Hardtail, 100 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Hardtail, 100 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model widelca ROCKSHOX JUDY SILVER TK, POPLOCK, 100MM ROCKSHOX JUDY SILVER TK, 100MM
Koła 29" · MACH 1 CROSS R27 °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · MACH 1 ER20 DISC, 19MM
NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano Deore
Tak jak podano

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V / SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Shimano Deore
Tak jak podano

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V / SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Model hamulców SRAM Level 160/160 SHIMANO MT200 160/160
SztycaTakie samo dla wszystkich Sztywna · AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Sunn Exact Finest

Sunn Exact Finest

Sunn Exact S1

Sunn Exact S1

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Exact Finest · Rower górski na bardzo gładki teren, raczej stabilny, krótkie przełożenia, wyposażenie podstawowe.
  • Exact S1 · Rower górski na bardzo gładki teren, bardzo stabilny, krótkie przełożenia, wyposażenie podstawowe.
Teren
Sunn Exact Finest 4%Sunn Exact S1 1%4 rowery · Sunn Exact S11 rower · Sunn Exact Finest6 rowerów6 rowerów3 rowery2 rowery1 rower3 rowery2 rowery2 rowery1 rower2 rowery3 rowery2 rowery2 rowery1 rower4 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower4 rowery1 rower2 rowery5 rowerów4 rowery2 rowery2 rowery1 rower5 rowerów1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Sunn Exact Finest 72%Sunn Exact S1 96%4 rowery1 rower2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower1 rower2 rowery2 rowery · Sunn Exact Finest5 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery4 rowery · Sunn Exact S11 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Sunn Exact Finest7 km/h - 34 km/h
  • Sunn Exact S17 km/h - 34 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Sunn Exact FinestSunn Exact S1inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country Cross-country
Rama i widelec
Osie Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

EXACT 29”, POSTMOUNT, 12X142

–Nie podano
Amortyzacja
Skok widelcaTakie samo dla wszystkich 100 mm 100 mm
Napęd
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V

Shimano
Tak jak podano

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna
Tak jak podano

SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Mechaniczna
Tak jak podano

SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 1
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 12
Zęby tarcz korbyTakie samo dla wszystkich Shimano FC-MT511-1 32T Shimano FC-MT511-1 32T
KasetaTakie samo dla wszystkich SHIMANO DEORE CS-M6100 12V 10-51T SHIMANO DEORE CS-M6100 12V 10-51T
Przerzutka tylnaTakie samo dla wszystkich SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V °Wartość nieopublikowana przez producenta SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SRAM Level Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" 700c / 29"
ObręczeTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
Opony MAXXIS REKON RACE 29X2.25 MAXXIS IKON 29X2.20
Szerokość opon w zestawie 2,3 mm 2,2 mm −0 mm
Kokpit i sztyca2 różnice
Kierownica ALLOY 31.8, 75MM °Wartość nieopublikowana przez producenta 31.8, 75MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek ALLOY 31.8, 75MM °Wartość nieopublikowana przez producenta 31.8, 75MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycyTakie samo dla wszystkich AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Stack i reach

580590600610620630640650380390400410420430440↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Exact Finest · M — Reach (mm) 413 · Stack (mm) 613Exact S1 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
  • Exact Finest · M Exact Finest · M — Reach (mm) 413 · Stack (mm) 613
  • Exact S1 · M Exact S1 · M — Reach (mm) 407 · Stack (mm) 610
Geometria8 różnic
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
Reach 413 mm 407 mm −6 mm
Stack 613 mm 610 mm −3 mm
Rura pozioma (efektywna) 600 mm 595 mm −5 mm
Rura podsiodłowaTakie samo dla wszystkich 450 mm 450 mm
Rura sterowaTakie samo dla wszystkich 110 mm 110 mm
Kąt główki ramyTakie samo dla wszystkich 69° 69°
Kąt rury podsiodłowejTakie samo dla wszystkich 73° 73°
Tylny trójkąt 435 mm 450 mm +15 mm
Rozstaw osi 1115 mm 1125 mm +10 mm
Front center 685 mm 680 mm −5 mm
Wysokość przekroku 815 mm 777 mm −38 mm
Wyprzedzenie 129 mm 127 mm −2 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Sunn Exact Finest czy Sunn Exact S1: który jest lżejszy?

Sunn Exact Finest waży 13 kg, Sunn Exact S1 – 14 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Sunn Exact Finest i Sunn Exact S1?

Sunn Exact Finest: Shimano Deore. Sunn Exact S1: Shimano Deore.

Sunn Exact Finest czy Sunn Exact S1: jaka geometria?

W rozmiarze M Sunn Exact Finest ma stack 613 mm przy reachu 413 mm; w rozmiarze M Sunn Exact S1 ma 610 mm przy 407 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele