Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Lapierre Prorace 3.9 vs Sunn Exact S1

Lapierre Prorace 3.9

Lapierre

Prorace 3.9

Sunn Exact S1

Sunn

Exact S1

PodstawowyCross-countryHardtailAluminium2026
PodstawowyCross-countryHardtailAluminium2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (14), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Lapierre Prorace 3.9 waży o 1,1 kg mniej niż Sunn Exact S1 (dane producentów).
Najważniejsze6 różnic
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
Waga 12,9 kg °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu 14 kg +1,1 kg
RamaTakie samo dla wszystkich Aluminium
Tak jak podano

Cadre : HIGH Aluminium Uni

Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
AmortyzacjaTakie samo dla wszystkich Hardtail, 100 mm
Tak jak podano

VTT de cross-country semi-rigide

Hardtail, 100 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model widelca Rockshox Judy Silver TK Crown Adjust Boost
Tak jak podano

Fourche : Rockshox Judy Silver TK Crown Adjust Boost, 100 mm

ROCKSHOX JUDY SILVER TK, 100MM
Koła 29" · Rodi Tryp25 25x622 °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · MACH 1 ER20 DISC, 19MM
Grupa osprzętu Shimano Deore M6100 12 vitesses
Tak jak podano

Derailleur Arrière : Shimano Deore RD-M6100-SGS 12s, Shadow+

Shimano Deore
Tak jak podano

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V / SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Model hamulców Shimano Hydraulic Disc brake MT401 2 pistons °Wartość nieopublikowana przez producenta SHIMANO MT200 160/160
Sztyca Sztywna · Lapierre Non Suspension Alloy, Ø: 27.2 mm
Tak jak podano

Tige de selle : XLC Non Suspension SP-R30, Dia. 30.9 mm, L: 400 mm

Sztywna · AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Napęd–Nie podano 1×12

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Lapierre Prorace 3.9

Lapierre Prorace 3.9

Sunn Exact S1

Sunn Exact S1

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Prorace 3.9 · Rower górski raczej na gładki teren, bardzo stabilny, wyposażenie podstawowe.
  • Exact S1 · Rower górski na bardzo gładki teren, bardzo stabilny, krótkie przełożenia, wyposażenie podstawowe.
Teren
Lapierre Prorace 3.9 21%Sunn Exact S1 1%4 rowery · Sunn Exact S11 rower6 rowerów6 rowerów3 rowery · Lapierre Prorace 3.92 rowery1 rower3 rowery2 rowery2 rowery1 rower2 rowery3 rowery2 rowery2 rowery1 rower4 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery4 rowery2 rowery2 rowery5 rowerów4 rowery2 rowery2 rowery5 rowerów2 rowery
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Lapierre Prorace 3.9 92%Sunn Exact S1 96%4 rowery1 rower2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower1 rower2 rowery1 rower1 rower5 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery · Lapierre Prorace 3.94 rowery · Sunn Exact S11 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Sunn Exact S17 km/h - 34 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Lapierre Prorace 3.9Sunn Exact S1inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country
Tak jak podano

VTT de cross-country semi-rigide

Cross-country
Rama i widelec
Suport Shimano PressFit MT800 MTB 92 °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Średnica sztycy 27,2 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Amortyzacja
Skok widelcaTakie samo dla wszystkich 100 mm 100 mm
Napęd3 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

Derailleur Arrière : Shimano Deore RD-M6100-SGS 12s, Shadow+

Shimano
Tak jak podano

SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna
Tak jak podano

Levier de vitesse droit : Shimano Triggershift Deore SL-M6100-R, Rapidfire+

Mechaniczna
Tak jak podano

SHIMANO DEORE SL-M6100 12V

Tarcze korby–Nie podano 1
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 12
Zęby tarcz korby FC-MT512-1, 2-Piece Crankset
Tak jak podano

Pédalier : FC-MT512-1, 2-Piece Crankset

Shimano FC-MT511-1 32T
Kaseta Shimano Deore CS-M6100-12, MICRO SPLINE
Tak jak podano

Cassette : Shimano Deore CS-M6100-12, MICRO SPLINE

SHIMANO DEORE CS-M6100 12V 10-51T
Przerzutka tylna Shimano Deore 12s Shadow + °Wartość nieopublikowana przez producenta SHIMANO DEORE RD-M6100 SHADOW +, 12V °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano Triggershift Deore Rapidfire SL-M6100-IR °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29"
Tak jak podano

Taile des roues 29

700c / 29"
ObręczeTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
Szerokość wewn. obręczy 25 mm –Nie podano
Opony XLC VT-M20 Summit 57-622
Tak jak podano

Pneus : XLC VT-M20 Summit 57-622

MAXXIS IKON 29X2.20
Szerokość opon w zestawie 57 mm 2,2 mm −55 mm
Kokpit i sztyca3 różnice
Kierownica Lapierre Flat bar Alloy 6061 Top flat, Ø: 31.8 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 31.8, 75MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek Lapierre 7050 Alloy, 7°, Ø: 31.8 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 31.8, 75MM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Lapierre Non Suspension Alloy, Ø: 27.2 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta AL 6061 27.2X350MM °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Prorace 3.9 · M
  • Prorace 3.9 · M

Stack i reach

570580590600610620630640350360370380390400410420↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Prorace 3.9 · M — Reach (mm) 390 · Stack (mm) 605Exact S1 · S — Reach (mm) 387 · Stack (mm) 600
  • Prorace 3.9 · M Prorace 3.9 · M — Reach (mm) 390 · Stack (mm) 605
  • Exact S1 · S Exact S1 · S — Reach (mm) 387 · Stack (mm) 600
Geometria11 różnic
Rozmiar M S
Reach 390 mm 387 mm −3 mm
Stack 605 mm 600 mm −5 mm
Rura pozioma (efektywna) 575 mm 570 mm −5 mm
Rura podsiodłowa 430 mm 400 mm −30 mm
Rura sterowa 90 mm 105 mm +15 mm
Kąt główki ramy 69,5° 69° −0,5°
Kąt rury podsiodłowejTakie samo dla wszystkich 73° 73°
Tylny trójkąt 428 mm 430 mm +2 mm
Rozstaw osi 1121 mm 1078 mm −43 mm
Front center 701 mm 653 mm −48 mm
Obniżenie suportu 65 mm –Nie podano
Wysokość suportu 309 mm –Nie podano
Wyprzedzenie 0 mm 130 mm +130 mm
Wysokość przekroku–Nie podano 746 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Lapierre Prorace 3.9 czy Sunn Exact S1: który jest lżejszy?

Lapierre Prorace 3.9 waży 12,9 kg, Sunn Exact S1 – 14 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Lapierre Prorace 3.9 i Sunn Exact S1?

Lapierre Prorace 3.9: Shimano Deore M6100 12 vitesses. Sunn Exact S1: Shimano Deore.

Lapierre Prorace 3.9 czy Sunn Exact S1: jaka geometria?

W rozmiarze M Lapierre Prorace 3.9 ma stack 605 mm przy reachu 390 mm; w rozmiarze S Sunn Exact S1 ma 600 mm przy 387 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele