Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Orbea Oiz M20 vs BH Lynx Sls 6.5

Orbea Oiz M20

Orbea

Oiz M20

BH Lynx Sls 6.5

BH

Lynx Sls 6.5

Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2027
Średnia półkaCross-countryFullKarbon2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (18), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Orbea Oiz M20 ma osprzęt z wyższej półki: Shimano XT, wobec Shimano XT, Deore.
  • Orbea Oiz M20 ma o 10 mm większy skok widelca niż BH Lynx Sls 6.5.
  • Orbea Oiz M20 to nowszy model (2027).
Najważniejsze8 różnic
Rok modelowy 2027 2026
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon
Tak jak podano

Material: Carbon

Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta
Amortyzacja Full, 120 mm
Tak jak podano

Type de Suspension: Tout Suspendu

Full, 110 / 80 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model widelca FOX 34 SL FACTORY - GRIP SL 120 mm FOX 34SL Performance PTL 2P °Wartość nieopublikowana przez producenta
Amortyzator FOX FLOAT SL FACTORY 190x45 mm °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka FOX Float SL Performance PTL 2P 190x40 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Koła 29" · OQUO MP28PRO (29"Front / 29"Rear) °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · Race Face Aeffect 32H 27mm internal °Wartość nieopublikowana przez producenta
NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętu Shimano XT Wyższa półka Shimano XT, Deore °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model hamulców Shimano MT600 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Deore °Wartość nieopublikowana przez producenta
Sztyca Sztywna · OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · XFusion Manic 31,6mm, 125mm °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Orbea Oiz M20

Orbea Oiz M20

BH Lynx Sls 6.5

BH Lynx Sls 6.5

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Oiz M20 · Rower górski raczej do trudnego terenu, raczej stabilny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Lynx Sls 6.5 · Rower górski uniwersalny, neutralne prowadzenie, przeciętne wyposażenie.
Teren
Orbea Oiz M20 62%BH Lynx Sls 6.5 53%3 rowery1 rower6 rowerów6 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower2 rowery1 rower5 rowerów · BH Lynx Sls 6.51 rower3 rowery2 rowery · Orbea Oiz M202 rowery1 rower4 rowery1 rower2 rowery5 rowerów4 rowery2 rowery2 rowery1 rower5 rowerów1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Orbea Oiz M20 60%BH Lynx Sls 6.5 48%4 rowery1 rower2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery5 rowerów · BH Lynx Sls 6.51 rower2 rowery1 rower2 rowery · Orbea Oiz M201 rower2 rowery1 rower1 rower5 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery1 rower
ZwinnyStabilny
Orbea Oiz M20BH Lynx Sls 6.5inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country Cross-country °Wartość nieopublikowana przez producenta
Rama i widelec1 różnica
Suport BSA, 73mm, threaded °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano PF92 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Amortyzacja1 różnica
Skok widelca 120 mm 110 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta−10 mm
Skok tylnego zawieszenia–Nie podano 80 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

Antriebsmarke: Shimano

Shimano °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus Shimano XT M8200 I-Spec EV

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT 12sp Shimano Deore

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zęby tarcz korby Shimano XT M8200 34T °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano MT5101 175mm, 32T, 55mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kaseta Shimano CS-M8200 10-51t 12-Speed °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Deore 10/51 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Przerzutka tylna Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT 12sp °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano XT M8200 I-Spec EV °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka Shimano Deore °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Deore Disque hydraulique

Koła i opony1 różnica
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta
Obręcze–Nie podano Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
Opony Maxxis Rekon Race EXO TR °Wartość nieopublikowana przez producenta Pirelli Scorpion XCM2.4SP FR/ Pirelli Scorpion XCH2.4SP R °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kokpit i sztyca3 różnice
Szerokość kierownicy–Nie podano 780 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kierownica OC Handlebar MP30 °Wartość nieopublikowana przez producenta Lite 31,8mm 780mm 9º °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek OC Mountain Performance 21, -6º °Wartość nieopublikowana przez producenta FIT Race EVO 60mm 31,8mm 6º °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta XFusion Manic 31,6mm, 125mm °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Oiz M20 · MLynx Sls 6.5 · M
  • Oiz M20 · M
  • Lynx Sls 6.5 · M

Stack i reach

560570580590600610620630410420430440450460470480↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Oiz M20 · M — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 595.5Lynx Sls 6.5 · M — Reach (mm) 445 · Stack (mm) 590.6
  • Oiz M20 · M Oiz M20 · M — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 595.5
  • Lynx Sls 6.5 · M Lynx Sls 6.5 · M — Reach (mm) 445 · Stack (mm) 590.6
Geometria13 różnic
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
Reach 450 mm 445 mm −5 mm
Stack 596 mm 591 mm −5 mm
Rura pozioma (efektywna) 591 mm 592 mm +1 mm
Rura podsiodłowa 430 mm 440 mm +10 mm
Rura sterowaTakie samo dla wszystkich 90 mm 90 mm
Kąt główki ramy 66,8° 67° +0,2°
Kąt rury podsiodłowej 76,7° 76° −0,7°
Tylny trójkąt 430 mm 426 mm −4 mm
Rozstaw osi 1163 mm 1149 mm −14 mm
Front center 736 mm 724 mm −12 mm
Wysokość przekroku 775 mm –Nie podano
Obniżenie suportu 42 mm 50 mm +8 mm
Wysokość suportu 335 mm 324 mm −11 mm
Offset widelca 44 mm 48 mm +4 mm
Wyprzedzenie 113 mm 107 mm −6 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Jaki osprzęt mają Orbea Oiz M20 i BH Lynx Sls 6.5?

Orbea Oiz M20: Shimano XT. BH Lynx Sls 6.5: Shimano XT, Deore.

Orbea Oiz M20 czy BH Lynx Sls 6.5: jaka geometria?

W rozmiarze M Orbea Oiz M20 ma stack 596 mm przy reachu 450 mm; w rozmiarze M BH Lynx Sls 6.5 ma 591 mm przy 445 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele