Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Orbea Oiz M20 vs BH Lynx Race 7.0

Orbea Oiz M20

Orbea

Oiz M20

BH Lynx Race 7.0

BH

Lynx Race 7.0

Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2027
Średnia półkaCross-countryFullKarbon2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (18), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Orbea Oiz M20 ma o 20 mm większy skok widelca niż BH Lynx Race 7.0.
  • Orbea Oiz M20 to nowszy model (2027).
Najważniejsze8 różnic
Rok modelowy 2027 2026
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon
Tak jak podano

Material: Carbon

Karbon
Tak jak podano

high modulus carbon fibres (T1100 and T800) - Evo Carbon Lay Up

Amortyzacja Full, 120 mm
Tak jak podano

Type de Suspension: Tout Suspendu

Full, 100 mm
Tak jak podano

Rear shock: Fox Float Evol Performance, 190x40mm, DCL, DRM, CMF

Model widelca FOX 34 SL FACTORY - GRIP SL 120 mm Fox 34SC Performance Push to Lock 100mm
Amortyzator FOX FLOAT SL FACTORY 190x45 mm °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka Fox Float Evol Performance, 190x40mm, DCL, DRM, CMF
Koła 29" · OQUO MP28PRO (29"Front / 29"Rear) °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · EVO Alloy 28H 30mm internal 6H Ratchet 40T
NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętu Shimano XT Shimano XT 8100 shifters and rear derailleur, 12sp
Tak jak podano

Shifters: Shimano XT 8100 12sp; Rear derailleur: Shimano XT 8100 12sp

Model hamulców Shimano MT600 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT 180mm / Shimano XT 160mm
Sztyca Sztywna · OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta Regulowana · Race Face Aeffect 31,6mm, 125mm Drop
Tak jak podano

Race Face Aeffect 31,6mm, 125mm Drop

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Orbea Oiz M20

Orbea Oiz M20

BH Lynx Race 7.0

BH Lynx Race 7.0

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Oiz M20 · Rower górski raczej do trudnego terenu, raczej stabilny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Lynx Race 7.0 · Rower górski raczej na gładki teren, raczej zwrotny, przeciętne wyposażenie.
Teren
Orbea Oiz M20 62%BH Lynx Race 7.0 37%3 rowery1 rower6 rowerów6 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery · BH Lynx Race 7.02 rowery2 rowery2 rowery1 rower2 rowery1 rower4 rowery1 rower3 rowery2 rowery · Orbea Oiz M202 rowery1 rower4 rowery1 rower2 rowery5 rowerów4 rowery2 rowery2 rowery1 rower5 rowerów1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Orbea Oiz M20 60%BH Lynx Race 7.0 32%4 rowery1 rower2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower1 rower · BH Lynx Race 7.07 rowerów1 rower2 rowery4 rowery1 rower2 rowery1 rower2 rowery · Orbea Oiz M201 rower2 rowery1 rower1 rower5 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery1 rower
ZwinnyStabilny
Orbea Oiz M20BH Lynx Race 7.0inne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country Cross-country
Tak jak podano

Mountain > Cross Country > LYNX RACE (breadcrumb)

Rama i widelec1 różnica
Suport BSA, 73mm, threaded °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano PF92
Średnica sztycy–Nie podano 31,6 mm
Amortyzacja1 różnica
Skok widelca 120 mm 100 mm −20 mm
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

Antriebsmarke: Shimano

Shimano
Tak jak podano

Shifters: Shimano XT 8100 12sp; Rear derailleur: Shimano XT 8100 12sp

Mieszany osprzęt–Nie podano nie
Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus Shimano XT M8200 I-Spec EV

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT 12sp Shimano XT

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 12
Zęby tarcz korby Shimano XT M8200 34T °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT 8120 175mm 34T 55mm
Kaseta Shimano CS-M8200 10-51t 12-Speed °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT 8100 10/51
Przerzutka tylna Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT 12sp °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano XT M8200 I-Spec EV °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT °Wartość nieopublikowana przez producenta
Długość korby–Nie podano 175 mm
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT Disque hydraulique

Koła i opony1 różnica
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" 700c / 29"
Tak jak podano

Maxxis Rekon 29x2.25 FR/ Maxxis Ikon 29x2.25 R

Obręcze–Nie podano Aluminium
Tak jak podano

EVO Alloy 28H 30mm internal 6H Ratchet 40T

Szerokość wewn. obręczy–Nie podano 30 mm
Opony Maxxis Rekon Race EXO TR °Wartość nieopublikowana przez producenta Maxxis Rekon 29x2.25 FR/ Maxxis Ikon 29x2.25 R
Szerokość opon w zestawie–Nie podano 57 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kokpit i sztyca3 różnice
Skok sztycy regulowanej–Nie podano 125 mm
Szerokość kierownicy–Nie podano 780 mm
Kierownica OC Handlebar MP30 °Wartość nieopublikowana przez producenta BH SL Top Flat, 780mm, 10mm, Rise °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek OC Mountain Performance 21, -6º °Wartość nieopublikowana przez producenta FIT Race EVO 60mm 31,8mm 6º °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta Race Face Aeffect 31,6mm, 125mm Drop °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mocowania i schowki
Mocowania bidonów–Nie podano 2

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Oiz M20 · MLynx Race 7.0 · M
  • Oiz M20 · M
  • Lynx Race 7.0 · M

Stack i reach

560570580590600610620630410420430440450460470480↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Oiz M20 · M — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 595.5Lynx Race 7.0 · M — Reach (mm) 445 · Stack (mm) 588.9
  • Oiz M20 · M Oiz M20 · M — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 595.5
  • Lynx Race 7.0 · M Lynx Race 7.0 · M — Reach (mm) 445 · Stack (mm) 588.9
Geometria12 różnic
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
Reach 450 mm 445 mm −5 mm
Stack 596 mm 589 mm −7 mm
Rura pozioma (efektywna) 591 mm 592 mm +1 mm
Rura podsiodłowa 430 mm 420 mm −10 mm
Rura sterowaTakie samo dla wszystkich 90 mm 90 mm
Kąt główki ramy 66,8° 67° +0,2°
Kąt rury podsiodłowej 76,7° 76° −0,7°
Tylny trójkątTakie samo dla wszystkich 430 mm 430 mm
Rozstaw osi 1163 mm 1161 mm −2 mm
Front center 736 mm 727 mm −9 mm
Wysokość przekroku 775 mm –Nie podano
Obniżenie suportu 42 mm 40 mm −2 mm
Wysokość suportu 335 mm 334 mm −1 mm
Offset widelca 44 mm 50 mm +6 mm
Wyprzedzenie 113 mm 105 mm −8 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Jaki osprzęt mają Orbea Oiz M20 i BH Lynx Race 7.0?

Orbea Oiz M20: Shimano XT. BH Lynx Race 7.0: Shimano XT 8100 shifters and rear derailleur, 12sp.

Orbea Oiz M20 czy BH Lynx Race 7.0: jaka geometria?

W rozmiarze M Orbea Oiz M20 ma stack 596 mm przy reachu 450 mm; w rozmiarze M BH Lynx Race 7.0 ma 589 mm przy 445 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele