Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Orbea Oiz M-pro vs Orbea Occam LT M10

Orbea Oiz M-pro, widok z boku

Orbea

Oiz M-pro

Orbea Occam LT M10, widok z boku

Orbea

Occam LT M10

Wysoka półkaTrailFullKarbon2027
Wysoka półkaTrailFullKarbon2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (13), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Orbea Oiz M-pro ma osprzęt z wyższej półki: Shimano XT Di2, wobec Shimano XT.
  • Orbea Oiz M-pro to nowszy model (2027).
Najważniejsze6 różnic
Rok modelowy 2027 2026
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta
AmortyzacjaTakie samo dla wszystkich Full °Wartość nieopublikowana przez producenta Full °Wartość nieopublikowana przez producenta
Amortyzator FOX FLOAT SL FACTORY 190x45 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta FOX FLOAT X FACTORY 2-Pos 210x55mm °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Koła 29" · OQUO MP30TEAM (29"Front / 29"Rear) °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · Oquo Mountain Control MC32PRO POWER °Wartość nieopublikowana przez producenta
NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętu Shimano XT Di2 °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka Shimano XT °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model hamulców Shimano XT M8200 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT M8220 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Sztyca Regulowana · OC Dropper post MP10 100 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Regulowana · OC Dropper Post MC10 °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Orbea Oiz M-pro

Orbea Oiz M-pro

Orbea Occam LT M10

Orbea Occam LT M10

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Oiz M-pro · Rower górski uniwersalny, bardzo zwrotny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Occam LT M10 · Rower górski do bardzo trudnego terenu, raczej stabilny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
Teren
Orbea Oiz M-pro 53%Orbea Occam LT M10 90%1 rower1 rower2 rowery2 rowery1 rower1 rower2 rowery5 rowerów1 rower1 rower1 rower1 rower1 rower1 rower3 rowery2 rowery · Orbea Oiz M-pro5 rowerów1 rower2 rowery1 rower1 rower1 rower1 rower2 rowery2 rowery2 rowery · Orbea Occam LT M101 rower1 rower1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Orbea Oiz M-pro 7%Orbea Occam LT M10 80%1 rower3 rowery · Orbea Oiz M-pro1 rower1 rower1 rower1 rower1 rower8 rowerów1 rower3 rowery1 rower1 rower3 rowery1 rower · Orbea Occam LT M101 rower2 rowery2 rowery
ZwinnyStabilny
Orbea Oiz M-proOrbea Occam LT M10inne rowery górskie trail

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Trail °Wartość nieopublikowana przez producenta Trail °Wartość nieopublikowana przez producenta
Rama i widelec
Osie–Nie podano Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Orbea Occam OMR. Concentric Boost 12x148 rear axle. Pure Trail geometry. Both Internal & External cable routing. Asymmetric design. 29" wheels.

SuportTakie samo dla wszystkich BSA, 73mm, threaded °Wartość nieopublikowana przez producenta BSA, 73mm, threaded °Wartość nieopublikowana przez producenta
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8250 SGS Shimano XT M8250

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8100 SGS Shadow Plus Shimano XT M8200 I-Spec EV

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zęby tarcz korby Shimano XT M8200 34T °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT M8200 32t °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kaseta Shimano CS-M8200 10-51t 12-Speed °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano CS-M7200 10-51t 12-Speed °Wartość nieopublikowana przez producenta
Przerzutka tylna Shimano XT M8250 SGS °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT M8100 SGS Shadow Plus °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano XT M8250 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT M8200 I-Spec EV °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT Disque hydraulique

Koła i opony1 różnica
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta
ObręczeTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta
Opony Pirelli Scorpion™ XC RC 60x622c °Wartość nieopublikowana przez producenta Maxxis Assegai EXO TR (Front), Maxxis Minion 3C MaxxTerra (Rear), Maxxis Minion DHR II 2.40" 60TPI Fold 3C MaxxTerra Exo+ TR °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kokpit i sztyca2 różnice
Kierownica OC Carbon Cockpit MP10 °Wartość nieopublikowana przez producenta OC Carbon Handlebar MC10 Rise 20 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek–Nie podano OC Mountain Control 11, 0º °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy OC Dropper post MP10 100 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta OC Dropper Post MC10 °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Oiz M-pro · MOccam LT M10 · M
  • Oiz M-pro · M
  • Occam LT M10 · M

Stack i reach

570580590600610620630640420430440450460470480490↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Oiz M-pro · M — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 595.5Occam LT M10 · M — Reach (mm) 458 · Stack (mm) 622
  • Oiz M-pro · M Oiz M-pro · M — Reach (mm) 450 · Stack (mm) 595.5
  • Occam LT M10 · M Occam LT M10 · M — Reach (mm) 458 · Stack (mm) 622
Geometria13 różnic
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
Reach 450 mm 458 mm +8 mm
Stack 596 mm 622 mm +27 mm
Rura pozioma (efektywna) 591 mm 597 mm +6 mm
Rura podsiodłowa 430 mm 415 mm −15 mm
Rura sterowa 90 mm 100 mm +10 mm
Kąt główki ramy 66,8° 65° −1,8°
Kąt rury podsiodłowej 76,7° 77° +0,3°
Tylny trójkąt 430 mm 438 mm +8 mm
Rozstaw osi 1163 mm 1218 mm +55 mm
Front center 736 mm 781 mm +45 mm
Wysokość przekroku 775 mm –Nie podano
Obniżenie suportu 42 mm 26 mm −16 mm
Wysokość suportu 335 mm 352 mm +18 mm
Offset widelcaTakie samo dla wszystkich 44 mm 44 mm
Wyprzedzenie 113 mm 129 mm +16 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Jaki osprzęt mają Orbea Oiz M-pro i Orbea Occam LT M10?

Orbea Oiz M-pro: Shimano XT Di2. Orbea Occam LT M10: Shimano XT.

Orbea Oiz M-pro czy Orbea Occam LT M10: jaka geometria?

W rozmiarze M Orbea Oiz M-pro ma stack 596 mm przy reachu 450 mm; w rozmiarze M Orbea Occam LT M10 ma 622 mm przy 458 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele