Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Orbea Alma M30 vs Orbea Laufey H-ltd

Orbea Alma M30, widok z boku

Orbea

Alma M30

Orbea Laufey H-ltd, widok z boku

Orbea

Laufey H-ltd

Wysoka półkaHardtailKarbon29"2026
Średnia półkaTrailHardtailAluminium2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (13), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Orbea Laufey H-ltd ma o 30 mm większy skok widelca niż Orbea Alma M30.
Najważniejsze6 różnic
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
Rama Karbon
Tak jak podano

Material: Carbon

Aluminium
Tak jak podano

Material: Aluminium

Amortyzacja Hardtail, 110 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Hardtail, 140 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model widelca RockShox SID SL Select 110 DebonAir+ RL 2-Position 15X110 °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka FOX 36 SL PERFORMANCE - GRIP 140 mm
Koła 29" 29" · Race Face AR 30c Tubeless Ready (29"Front / 29"Rear) °Wartość nieopublikowana przez producenta
NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano XT °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model hamulców Shimano DEORE XT MT410 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano MT620 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Sztyca Sztywna · SP04, Alloy, forged head, 31,6mm, Setback 0 °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Orbea Alma M30

Orbea Alma M30

Orbea Laufey H-ltd

Orbea Laufey H-ltd

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Alma M30 · Rower górski raczej na gładki teren, raczej zwrotny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Laufey H-ltd · Rower górski uniwersalny, bardzo stabilny, przeciętne wyposażenie.
Teren
Orbea Alma M30 21%Orbea Laufey H-ltd 56%5 rowerów8 rowerów1 rower4 rowery8 rowerów1 rower5 rowerów4 rowery6 rowerów · Orbea Alma M304 rowery5 rowerów4 rowery5 rowerów4 rowery6 rowerów4 rowery4 rowery5 rowerów4 rowery4 rowery6 rowerów4 rowery7 rowerów · Orbea Laufey H-ltd3 rowery4 rowery3 rowery7 rowerów10 rowerów4 rowery4 rowery5 rowerów3 rowery6 rowerów5 rowerów4 rowery4 rowery5 rowerów4 rowery5 rowerów
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Orbea Alma M30 39%Orbea Laufey H-ltd 98%4 rowery1 rower4 rowery3 rowery2 rowery2 rowery7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery2 rowery3 rowery1 rower4 rowery4 rowery · Orbea Alma M302 rowery3 rowery3 rowery8 rowerów5 rowerów2 rowery3 rowery2 rowery4 rowery3 rowery2 rowery3 rowery3 rowery3 rowery2 rowery3 rowery2 rowery3 rowery2 rowery3 rowery4 rowery · Orbea Laufey H-ltd
ZwinnyStabilny
Orbea Alma M30Orbea Laufey H-ltdinne rowery górskie

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
Dyscyplina–Nie podano Trail °Wartość nieopublikowana przez producenta
Rama i widelec
OsieTakie samo dla wszystkich Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Orbea Alma Carbon, Boost 12x148, Internal cable routing.

Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Orbea Laufey Hydro Triple Butted 29" Boost 12x148 ISCG 05

Prowadzenie linek Wewnętrzne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Internal cable routing.

–Nie podano
Amortyzacja1 różnica
Skok widelca 110 mm 140 mm +30 mm
Napęd2 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

Antriebsmarke: Shimano

Shimano
Tak jak podano

Antriebsmarke: Shimano

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus Shimano M6200

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus Shimano XT M8200 I-Spec EV

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zęby tarcz korby Shimano MT620 32T °Wartość nieopublikowana przez producenta Race Face Aeffect 32T °Wartość nieopublikowana przez producenta
KasetaTakie samo dla wszystkich Shimano Carbon Spokes-M6200 10-51T 12S °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Carbon Spokes-M6200 10-51T 12S °Wartość nieopublikowana przez producenta
Przerzutka tylnaTakie samo dla wszystkich Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano M6200 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT M8200 I-Spec EV °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Disque hydraulique

Koła i opony1 różnica
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" 700c / 29"
Gotowe na tubeless–Nie podano tak °Wartość nieopublikowana przez producenta
Opony Maxxis Rekon Race EXO TR °Wartość nieopublikowana przez producenta Maxxis Dissector TR (Front), Maxxis Rekon (Rear) °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kokpit i sztyca3 różnice
Szerokość kierownicy 740 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Kierownica Alloy, 31.8 mm, Flat, 740 mm, 9° sweep °Wartość nieopublikowana przez producenta OC Alu SL Handlebar MC20 Rise 20 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek OC Mountain Performance 21, -6º °Wartość nieopublikowana przez producenta OC Mountain Control 20, 0º °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy SP04, Alloy, forged head, 31,6mm, Setback 0 °Wartość nieopublikowana przez producenta OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Alma M30 · MLaufey H-ltd · S
  • Alma M30 · M
  • Laufey H-ltd · S

Stack i reach

590600610620630640650660400410420430440450460470↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Alma M30 · M — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 618.5Laufey H-ltd · S — Reach (mm) 427 · Stack (mm) 633
  • Alma M30 · M Alma M30 · M — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 618.5
  • Laufey H-ltd · S Laufey H-ltd · S — Reach (mm) 427 · Stack (mm) 633
Geometria13 różnic
Rozmiar M S
Reach 435 mm 427 mm −8 mm
Stack 619 mm 633 mm +15 mm
Rura pozioma (efektywna) 594 mm 572 mm −22 mm
Rura podsiodłowa 410 mm 380 mm −30 mm
Rura sterowa 100 mm 95 mm −5 mm
Kąt główki ramy 67° 64,5° −2,5°
Kąt rury podsiodłowej 75,5° 77° +1,5°
Tylny trójkąt 425 mm 440 mm +15 mm
Rozstaw osi 1143 mm 1182 mm +39 mm
Front center 726 mm 749 mm +23 mm
Wysokość przekroku 797 mm –Nie podano
Obniżenie suportuTakie samo dla wszystkich 65 mm 65 mm
Wysokość suportu 315 mm 310 mm −5 mm
Offset widelcaTakie samo dla wszystkich 44 mm 44 mm
Wyprzedzenie 106 mm 130 mm +24 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Jaki osprzęt mają Orbea Alma M30 i Orbea Laufey H-ltd?

Orbea Alma M30: Shimano XT. Orbea Laufey H-ltd: Shimano XT.

Orbea Alma M30 czy Orbea Laufey H-ltd: jaka geometria?

W rozmiarze M Orbea Alma M30 ma stack 619 mm przy reachu 435 mm; w rozmiarze S Orbea Laufey H-ltd ma 633 mm przy 427 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele