Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Orbea Alma M20 vs Orbea Alma M30

Orbea Alma M20, widok z boku

Orbea

Alma M20

Orbea Alma M30, widok z boku

Orbea

Alma M30

Wysoka półkaHardtailKarbon29"2026
Wysoka półkaHardtailKarbon29"2026

Dwie wersje serii Orbea Alma. Różnice: 7, głównie w komponentach.

W skrócie

  • Orbea Alma M30 ma osprzęt z wyższej półki: Shimano XT, wobec Shimano XT Di2, Deore.
Najważniejsze3 różnice
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon
Tak jak podano

Material: Carbon

Karbon
Tak jak podano

Material: Carbon

AmortyzacjaTakie samo dla wszystkich Hardtail, 110 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Hardtail, 110 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model widelcaTakie samo dla wszystkich RockShox SID SL Select 110 DebonAir+ RL 2-Position 15X110 °Wartość nieopublikowana przez producenta RockShox SID SL Select 110 DebonAir+ RL 2-Position 15X110 °Wartość nieopublikowana przez producenta
KołaTakie samo dla wszystkich 29" 29"
NapędTakie samo dla wszystkich 1×12 1×12
Grupa osprzętu Shimano XT Di2, Deore °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Model hamulców Shimano Deore M6200 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano DEORE XT MT410 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Sztyca Sztywna · OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · SP04, Alloy, forged head, 31,6mm, Setback 0 °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Orbea Alma M20

Orbea Alma M20

Orbea Alma M30

Orbea Alma M30

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Alma M20 · Rower górski raczej na gładki teren, raczej zwrotny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Alma M30 · Rower górski raczej na gładki teren, raczej zwrotny, raczej wysoki poziom wyposażenia.
Teren
Orbea Alma M20 21%Orbea Alma M30 21%5 rowerów8 rowerów1 rower4 rowery8 rowerów1 rower5 rowerów4 rowery7 rowerów · Orbea Alma M20 · Orbea Alma M304 rowery5 rowerów4 rowery5 rowerów4 rowery6 rowerów4 rowery4 rowery5 rowerów4 rowery4 rowery6 rowerów4 rowery6 rowerów3 rowery4 rowery3 rowery7 rowerów10 rowerów4 rowery4 rowery5 rowerów3 rowery6 rowerów5 rowerów4 rowery4 rowery5 rowerów4 rowery5 rowerów
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Orbea Alma M20 39%Orbea Alma M30 39%4 rowery1 rower4 rowery3 rowery2 rowery2 rowery7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery2 rowery3 rowery1 rower4 rowery5 rowerów · Orbea Alma M20 · Orbea Alma M302 rowery3 rowery3 rowery8 rowerów5 rowerów2 rowery3 rowery2 rowery4 rowery3 rowery2 rowery3 rowery3 rowery3 rowery2 rowery3 rowery2 rowery3 rowery2 rowery3 rowery3 rowery
ZwinnyStabilny
Orbea Alma M20Orbea Alma M30inne rowery górskie

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Rama i widelec
OsieTakie samo dla wszystkich Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Orbea Alma Carbon, Boost 12x148, Internal cable routing.

Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Orbea Alma Carbon, Boost 12x148, Internal cable routing.

Prowadzenie linekTakie samo dla wszystkich Wewnętrzne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Internal cable routing.

Wewnętrzne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Internal cable routing.

Amortyzacja
Skok widelcaTakie samo dla wszystkich 110 mm 110 mm
Napęd2 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

Antriebsmarke: Shimano

Shimano
Tak jak podano

Antriebsmarke: Shimano

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8250 SGS Shimano Deore M6250 I-Spec EV

Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus Shimano M6200

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zęby tarcz korbyTakie samo dla wszystkich Shimano MT620 32T °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano MT620 32T °Wartość nieopublikowana przez producenta
KasetaTakie samo dla wszystkich Shimano Carbon Spokes-M6200 10-51T 12S °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Carbon Spokes-M6200 10-51T 12S °Wartość nieopublikowana przez producenta
Przerzutka tylna Shimano XT M8250 SGS °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano XT M8200 SGS Shadow Plus °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano Deore M6250 I-Spec EV °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano M6200 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano Deore Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT Disque hydraulique

Koła i opony
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" 700c / 29"
OponyTakie samo dla wszystkich Maxxis Rekon Race EXO TR °Wartość nieopublikowana przez producenta Maxxis Rekon Race EXO TR °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kokpit i sztyca2 różnice
Szerokość kierownicy–Nie podano 740 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kierownica OC Handlebar MP30 °Wartość nieopublikowana przez producenta Alloy, 31.8 mm, Flat, 740 mm, 9° sweep °Wartość nieopublikowana przez producenta
MostekTakie samo dla wszystkich OC Mountain Performance 21, -6º °Wartość nieopublikowana przez producenta OC Mountain Performance 21, -6º °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy OC Mountain Control MC22 °Wartość nieopublikowana przez producenta SP04, Alloy, forged head, 31,6mm, Setback 0 °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Alma M20 · MAlma M30 · M
  • Alma M20 · M
  • Alma M30 · M

Stack i reach

580590600610620630640650400410420430440450460470↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Alma M20 · M — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 618.5Alma M30 · M — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 618.5
  • Alma M20 · M Alma M20 · M — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 618.5
  • Alma M30 · M Alma M30 · M — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 618.5
Geometria
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
ReachTakie samo dla wszystkich 435 mm 435 mm
StackTakie samo dla wszystkich 619 mm 619 mm
Rura pozioma (efektywna)Takie samo dla wszystkich 594 mm 594 mm
Rura podsiodłowaTakie samo dla wszystkich 410 mm 410 mm
Rura sterowaTakie samo dla wszystkich 100 mm 100 mm
Kąt główki ramyTakie samo dla wszystkich 67° 67°
Kąt rury podsiodłowejTakie samo dla wszystkich 75,5° 75,5°
Tylny trójkątTakie samo dla wszystkich 425 mm 425 mm
Rozstaw osiTakie samo dla wszystkich 1143 mm 1143 mm
Front centerTakie samo dla wszystkich 726 mm 726 mm
Wysokość przekrokuTakie samo dla wszystkich 797 mm 797 mm
Obniżenie suportuTakie samo dla wszystkich 65 mm 65 mm
Wysokość suportuTakie samo dla wszystkich 315 mm 315 mm
Offset widelcaTakie samo dla wszystkich 44 mm 44 mm
WyprzedzenieTakie samo dla wszystkich 106 mm 106 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Jaki osprzęt mają Orbea Alma M20 i Orbea Alma M30?

Orbea Alma M20: Shimano XT Di2, Deore. Orbea Alma M30: Shimano XT.

Orbea Alma M20 czy Orbea Alma M30: jaka geometria?

W rozmiarze M Orbea Alma M20 ma stack 619 mm przy reachu 435 mm; w rozmiarze M Orbea Alma M30 ma 619 mm przy 435 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele