Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Giant Tcr Advanced Pro 0 vs Liv Langma Advanced SL 1

Giant Tcr Advanced Pro 0

Giant

Tcr Advanced Pro 0

Liv Langma Advanced SL 1

Liv

Langma Advanced SL 1

Szczyt ofertyKarbon700c2027
Szczyt ofertyKarbon700c2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (11), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Liv Langma Advanced SL 1 waży o 350 g mniej niż Giant Tcr Advanced Pro 0 (dane producentów).
  • Giant Tcr Advanced Pro 0 to nowszy model (2027).
Najważniejsze2 różnice
Rok modelowy 2027 2026
Waga 7,1 kg 6,75 kg Najlepszy w porównaniu−350 g
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon
Tak jak podano

Advanced-grade Composite, 12x142mm thru-axle, disc

Karbon
Tak jak podano

Advanced SL-grade composite, 12x142mm thru-axle, integrated seatpost, disc brakes

KołaTakie samo dla wszystkich 700c · Giant SLR 0 40 WheelSystem 700c · Giant SLR 0 40 WheelSystem
NapędTakie samo dla wszystkich 2×12 2×12
Grupa osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano Ultegra Di2 Shimano Ultegra Di2
Model hamulcówTakie samo dla wszystkich Shimano Ultegra Di2 hydraulic Shimano Ultegra Di2 hydraulic
Sztyca–Nie podano Liv Integrated Seatpost, -5/+15mm offset

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Giant Tcr Advanced Pro 0

Giant Tcr Advanced Pro 0

Liv Langma Advanced SL 1

Liv Langma Advanced SL 1

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Tcr Advanced Pro 0 · Rower szosowy uniwersalny, raczej zwrotny, bardzo wysoki poziom wyposażenia.
  • Langma Advanced SL 1 · Rower szosowy uniwersalny, raczej stabilny, średnie przełożenia, bardzo wysoki poziom wyposażenia.
Teren
Giant Tcr Advanced Pro 0 60%Liv Langma Advanced SL 1 47%3 rowery9 rowerów6 rowerów14 rowerów11 rowerów2 rowery3 rowery5 rowerów1 rower · Liv Langma Advanced SL 117 rowerów15 rowerów · Giant Tcr Advanced Pro 04 rowery3 rowery9 rowerów3 rowery2 rowery4 rowery3 rowery4 rowery4 rowery6 rowerów3 rowery
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Giant Tcr Advanced Pro 0 21%Liv Langma Advanced SL 1 62%3 rowery5 rowerów4 rowery3 rowery6 rowerów2 rowery4 rowery3 rowery7 rowerów · Giant Tcr Advanced Pro 06 rowerów3 rowery10 rowerów2 rowery6 rowerów2 rowery5 rowerów7 rowerów5 rowerów2 rowery2 rowery7 rowerów6 rowerów · Liv Langma Advanced SL 17 rowerów2 rowery3 rowery6 rowerów4 rowery3 rowery3 rowery5 rowerów4 rowery4 rowery3 rowery7 rowerów1 rower4 rowery
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Liv Langma Advanced SL 112 km/h - 54 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Giant Tcr Advanced Pro 0Liv Langma Advanced SL 1inne rowery szosowe

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Rama i widelec1 różnica
WidelecTakie samo dla wszystkich Karbon
Tak jak podano

Advanced SL-grade Composite, full-composite OverDrive Aero steerer, 12x100mm thru-axle, disc

Karbon
Tak jak podano

Advanced SL-grade composite with OverDrive Aero steerer, 12x100mm thru-axle, disc

Maks. prześwit na oponyTakie samo dla wszystkich 33 mm 33 mm
OsieTakie samo dla wszystkich Osie sztywne
Tak jak podano

12x142mm thru-axle

Osie sztywne
Tak jak podano

12x142mm thru-axle

Suport SRAM DUB, press fit °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano, press fit °Wartość nieopublikowana przez producenta
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano
Tak jak podano

Shimano Ultegra Di2

Shimano
Tak jak podano

Shimano Ultegra Di2

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Elektroniczna, przewodowa Elektroniczna, przewodowa
Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 12
Zęby tarcz korby Shimano Ultegra 36/52 with Giant Power Pro power meter Shimano Ultegra 36/52T with Giant Power Pro power meter
Kaseta Shimano Ultegra 11x34 Shimano Ultegra 11-34T
Przerzutka tylna Shimano Ultegra Di2 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Ultegra Di2 RD-R8150 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki Shimano Ultegra Di2 HRD °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Ultegra Di2 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Pomiar mocy w zestawieTakie samo dla wszystkich tak tak
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne
Tak jak podano

Shimano Ultegra Di2 hydraulic

Tarczowe hydrauliczne
Tak jak podano

Shimano Ultegra Di2 hydraulic

Tarcza przedniaTakie samo dla wszystkich 160 mm 160 mm
Tarcza tylnaTakie samo dla wszystkich 140 mm 140 mm
Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29"
Tak jak podano

CADEX Road Race GC, 700x30mm, folding, tubeless

700c / 29"
Tak jak podano

CADEX Road Race GC, 700x28c, folding, tubeless

Obręcze Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Wysokość obręczyTakie samo dla wszystkich 40 mm 40 mm
Gotowe na tubelessTakie samo dla wszystkich tak tak
Opony CADEX Road Race GC, tubeless, 700x30mm CADEX Road Race GC, 700x28c, folding, tubeless
Szerokość opon w zestawie 30 mm 28 mm −2 mm
Kokpit i sztyca1 różnica
Szerokość kierownicy 440 mm 400 mm −40 mm
Kierownica–Nie podano Liv Contact SLR, 31.8mm, 8-degree flare drop °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek–Nie podano Giant Contact SLR AeroLight °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy–Nie podano Liv Integrated Seatpost, -5/+15mm offset °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga1 różnica
Ważony w rozmiarze M S

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Tcr Advanced Pro 0 · MLangma Advanced SL 1 · M
  • Tcr Advanced Pro 0 · M
  • Langma Advanced SL 1 · M

Stack i reach

510520530540550560570580350360370380390400410420↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Tcr Advanced Pro 0 · M — Reach (mm) 388 · Stack (mm) 545Langma Advanced SL 1 · M — Reach (mm) 382 · Stack (mm) 553
  • Tcr Advanced Pro 0 · M Tcr Advanced Pro 0 · M — Reach (mm) 388 · Stack (mm) 545
  • Langma Advanced SL 1 · M Langma Advanced SL 1 · M — Reach (mm) 382 · Stack (mm) 553
Geometria13 różnic
RozmiarTakie samo dla wszystkich M M
Reach 388 mm 382 mm −6 mm
Stack 545 mm 553 mm +8 mm
Rura pozioma (efektywna) 550 mm 540 mm −10 mm
Rura podsiodłowa 470 mm 720 mm +250 mm
Rura sterowa 145 mm 155 mm +10 mm
Kąt główki ramy 73° 72,5° −0,5°
Kąt rury podsiodłowej 73,5° 74° +0,5°
Tylny trójkątTakie samo dla wszystkich 405 mm 405 mm
Rozstaw osi 980 mm 984 mm +4 mm
Front center 585 mm 589 mm +4 mm
Wysokość przekroku 752 mm 763 mm +11 mm
Obniżenie suportuTakie samo dla wszystkich 70 mm 70 mm
Wysokość suportuTakie samo dla wszystkich 266 mm 266 mm
Offset widelca 45 mm 49 mm +4 mm
Wyprzedzenie 59 mm 58 mm −1 mm
MostekTakie samo dla wszystkich 100 mm 100 mm
Szerokość kierownicy 440 mm 400 mm −40 mm
Długość korbTakie samo dla wszystkich 170 mm 170 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Giant Tcr Advanced Pro 0 czy Liv Langma Advanced SL 1: który jest lżejszy?

Liv Langma Advanced SL 1 waży 6,75 kg, Giant Tcr Advanced Pro 0 – 7,1 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Giant Tcr Advanced Pro 0 i Liv Langma Advanced SL 1?

Giant Tcr Advanced Pro 0: Shimano Ultegra Di2. Liv Langma Advanced SL 1: Shimano Ultegra Di2.

Giant Tcr Advanced Pro 0 czy Liv Langma Advanced SL 1: jaka geometria?

W rozmiarze M Giant Tcr Advanced Pro 0 ma stack 545 mm przy reachu 388 mm; w rozmiarze M Liv Langma Advanced SL 1 ma 553 mm przy 382 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele