Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Giant Contend Ar 2 vs Specialized Allez E5 Comp

Giant Contend Ar 2

Giant

Contend Ar 2

Specialized Allez E5 Comp

Specialized

Allez E5 Comp

PodstawowyEnduranceAluminium700c2026
Średnia półkaEnduranceAluminium700c2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (17), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Specialized Allez E5 Comp waży o 310 g mniej niż Giant Contend Ar 2 (dane producentów).
  • Specialized Allez E5 Comp ma osprzęt z wyższej półki: Shimano 105, wobec Shimano Cues.
Najważniejsze6 różnic
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
Waga 9,4 kg 9,09 kg Najlepszy w porównaniu−310 g
RamaTakie samo dla wszystkich Aluminium
Tak jak podano

Material: Aluminium

Aluminium
Tak jak podano

Specialized E5 Premium Aluminum

Koła 700c · Giant S-R2 Disc wheelset, alloy 700c · DT R470 Disc
Napęd 2×11 2×12
Grupa osprzętu Shimano Cues Shimano 105 Wyższa półka
Tak jak podano

Shimano 105 R7120, 12 speed Mechanical

Model hamulców Shimano BR-U6030 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105, Hydraulic disc
Sztyca Giant D-Fuse, composite, 14mm offset Alloy, 2-bolt Clamp, 12mm offset, 27.2mm, anti-corrosion hardware

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Giant Contend Ar 2

Giant Contend Ar 2

Specialized Allez E5 Comp

Specialized Allez E5 Comp

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Contend Ar 2 · Rower szosowy raczej do trudnego terenu, bardzo stabilny, wyposażenie podstawowe.
  • Allez E5 Comp · Rower szosowy raczej na gładki teren, bardzo stabilny, średnie przełożenia, przeciętne wyposażenie.
Teren
Giant Contend Ar 2 61%Specialized Allez E5 Comp 27%1 rower3 rowery1 rower2 rowery1 rower · Specialized Allez E5 Comp2 rowery4 rowery3 rowery1 rower1 rower · Giant Contend Ar 23 rowery6 rowerów1 rower1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Giant Contend Ar 2 91%Specialized Allez E5 Comp 94%1 rower3 rowery2 rowery1 rower5 rowerów1 rower1 rower3 rowery2 rowery1 rower1 rower6 rowerów3 rowery2 rowery · Giant Contend Ar 21 rower · Specialized Allez E5 Comp1 rower1 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Specialized Allez E5 Comp12 km/h - 53 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Giant Contend Ar 2Specialized Allez E5 Compinne rowery szosowe endurance

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
PrzeznaczenieTakie samo dla wszystkich Endurance °Wartość nieopublikowana przez producenta Endurance °Wartość nieopublikowana przez producenta
Rama i widelec2 różnice
WidelecTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

Specialized FACT full carbon

Maks. prześwit na opony 38 mm °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu 35 mm −3 mm
OsieTakie samo dla wszystkich Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

ALUXX-grade aluminum, 12x142mm thru-axle, disc

Osie sztywne
Tak jak podano

12x142mm thru-axle

Suport Shimano BB-RS501 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano Threaded BSA BB
Prowadzenie linek–Nie podano Wewnętrzne
Tak jak podano

internal cable routing

Napęd5 różnic
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano Shimano
Tak jak podano

Shimano 105 R7120, 12 speed Mechanical

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano CUES U6020-10 Shimano CUES U6030

Mechaniczna
Tak jak podano

Shimano 105 R7120, 12 speed Mechanical

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłu 11 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12 Najlepszy w porównaniu+1
Zęby tarcz korby Shimano FC-U6030-2, 34/50 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105 50/34
Tak jak podano

Shimano 105, 12-speed Hollowtech 2, 50/34t

Kaseta Shimano CS-LG400, 11x39 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105 11-34
Tak jak podano

Shimano 105, 12-speed, 11-34t

Przerzutka tylna Shimano CUES U6020-10 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105, 12 speed Mechanical °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Manetki Shimano CUES U6030 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105, 12 speed Mechanical °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta Tarczowe hydrauliczne
Tak jak podano

Shimano 105, Hydraulic disc, 160mm rotor

Tarcza przedniaTakie samo dla wszystkich 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 160 mm
Tarcza tylnaTakie samo dla wszystkich 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 160 mm
Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29"
Tak jak podano

Turbo Pro, 700x30

ObręczeTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
Gotowe na tubeless tak °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Opony Giant Gavia Fondo 2, tubeless, 700x32c (34mm) °Wartość nieopublikowana przez producenta Turbo Pro 700x30
Szerokość opon w zestawie 32 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 30 mm −2 mm
Kokpit i sztyca3 różnice
Kierownica Giant Connect °Wartość nieopublikowana przez producenta Specialized Shallow Drop, 6061, 70x125mm, 31.8mm clamp °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek Giant Sport °Wartość nieopublikowana przez producenta 3D-forged alloy, 31.8mm, 7-degree rise °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Giant D-Fuse, composite, 14mm offset °Wartość nieopublikowana przez producenta Alloy, 2-bolt Clamp, 12mm offset, 27.2mm, anti-corrosion hardware °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga1 różnica
Ważony w rozmiarze M 56
Tak jak podano

Poids Taille 56

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Contend Ar 2 · MAllez E5 Comp · 54CM
  • Contend Ar 2 · M
  • Allez E5 Comp · 54CM

Stack i reach

540550560570580590600610340350360370380390400410↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Contend Ar 2 · M — Reach (mm) 380 · Stack (mm) 574Allez E5 Comp · 54CM — Reach (mm) 370 · Stack (mm) 569
  • Contend Ar 2 · M Contend Ar 2 · M — Reach (mm) 380 · Stack (mm) 574
  • Allez E5 Comp · 54CM Allez E5 Comp · 54CM — Reach (mm) 370 · Stack (mm) 569
Geometria16 różnic
Rozmiar M 54CM
Reach 380 mm 370 mm −10 mm
Stack 574 mm 569 mm −5 mm
Rura pozioma (efektywna) 550 mm 541 mm −9 mm
Rura podsiodłowa 500 mm 510 mm +10 mm
Rura sterowa 150 mm 155 mm +5 mm
Kąt główki ramyTakie samo dla wszystkich 72° 72°
Kąt rury podsiodłowej 73,5° 73,3° −0,2°
Tylny trójkąt 422 mm 425 mm +3 mm
Rozstaw osi 1011 mm 998 mm −13 mm
Front center 602 mm 585 mm −17 mm
Wysokość przekroku 783 mm 781 mm −2 mm
Obniżenie suportu 80 mm 76 mm −4 mm
Wysokość suportu 256 mm 274 mm +18 mm
Offset widelca 53 mm 47 mm −6 mm
Wyprzedzenie 60 mm 64 mm +4 mm
MostekTakie samo dla wszystkich 100 mm 100 mm
Szerokość kierownicyTakie samo dla wszystkich 420 mm 420 mm
Długość korb 170 mm 173 mm +3 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Giant Contend Ar 2 czy Specialized Allez E5 Comp: który jest lżejszy?

Specialized Allez E5 Comp waży 9,09 kg, Giant Contend Ar 2 – 9,4 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Giant Contend Ar 2 i Specialized Allez E5 Comp?

Giant Contend Ar 2: Shimano Cues. Specialized Allez E5 Comp: Shimano 105.

Giant Contend Ar 2 czy Specialized Allez E5 Comp: jaka geometria?

W rozmiarze M Giant Contend Ar 2 ma stack 574 mm przy reachu 380 mm; w rozmiarze 54CM Specialized Allez E5 Comp ma 569 mm przy 370 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele