Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Giant Contend Ar 2 vs Giant Contend SL 0

Giant Contend Ar 2

Giant

Contend Ar 2

Giant Contend SL 0

Giant

Contend SL 0

PodstawowyEnduranceAluminium700c2026
Średnia półkaEnduranceAluminium700c2026

Dwie wersje serii Giant Contend. Różnice: 16, głównie w komponentach.

W skrócie

  • Giant Contend SL 0 ma osprzęt z wyższej półki: Shimano 105, wobec Shimano Cues.
Najważniejsze5 różnic
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
Waga 9,4 kg –Nie podano
RamaTakie samo dla wszystkich Aluminium
Tak jak podano

Material: Aluminium

Aluminium
Tak jak podano

ALUXX-SL Grade Aluminum 12x142mm Thru-axle, Disc

Koła 700c · Giant S-R2 Disc wheelset, alloy 700c · Giant ALP Disc 12mm Thru-Axle, 30mm rim depth
Napęd 2×11 2×12
Grupa osprzętu Shimano Cues Shimano 105 Wyższa półka
Model hamulców Shimano BR-U6030 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105 Hydraulic Disc Brake
Sztyca Giant D-Fuse, composite, 14mm offset AL D-fuse SP-2056, 350mm

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Giant Contend Ar 2

Giant Contend Ar 2

Giant Contend SL 0

Giant Contend SL 0

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Contend Ar 2 · Rower szosowy raczej do trudnego terenu, bardzo stabilny, wyposażenie podstawowe.
  • Contend SL 0 · Rower szosowy na bardzo gładki teren, raczej zwrotny, przeciętne wyposażenie.
Teren
Giant Contend Ar 2 61%Giant Contend SL 0 7%1 rower1 rower · Giant Contend SL 03 rowery1 rower2 rowery2 rowery4 rowery3 rowery1 rower1 rower · Giant Contend Ar 23 rowery6 rowerów1 rower1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Giant Contend Ar 2 91%Giant Contend SL 0 36%1 rower3 rowery2 rowery1 rower5 rowerów1 rower · Giant Contend SL 01 rower1 rower3 rowery2 rowery1 rower1 rower6 rowerów3 rowery2 rowery · Giant Contend Ar 21 rower1 rower
ZwinnyStabilny
Giant Contend Ar 2Giant Contend SL 0inne rowery szosowe endurance

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
PrzeznaczenieTakie samo dla wszystkich Endurance °Wartość nieopublikowana przez producenta Endurance °Wartość nieopublikowana przez producenta
Rama i widelec2 różnice
WidelecTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

Advanced-Grade Composite, Full Carbon, OverDrive Steerer, 12x100mm thru-axle, Disc

Maks. prześwit na opony 38 mm °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu 32 mm −6 mm
OsieTakie samo dla wszystkich Osie sztywne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

ALUXX-grade aluminum, 12x142mm thru-axle, disc

Osie sztywne
Tak jak podano

12x142mm thru-axle

Suport Shimano BB-RS501 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano, PressFit RS500 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Napęd5 różnic
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich Shimano Shimano
Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano CUES U6020-10 Shimano CUES U6030

Mechaniczna
Tak jak podano

Shifters: Shimano 105

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłu 11 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12 °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu+1
Zęby tarcz korby Shimano FC-U6030-2, 34/50 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105 50/34T
Kaseta Shimano CS-LG400, 11x39 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105 11X36T
Przerzutka tylna Shimano CUES U6020-10 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105 °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Manetki Shimano CUES U6030 °Wartość nieopublikowana przez producenta Shimano 105 °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Hamulce1 różnica
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta Tarczowe hydrauliczne
Tak jak podano

Shimano 105 Hydraulic Disc Brake

Tarcza przedniaTakie samo dla wszystkich 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 160 mm
Tarcza tylna 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu 140 mm −20 mm
Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29"
Tak jak podano

Giant SR 1 700X28C, 60 TPI

ObręczeTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
Wysokość obręczy–Nie podano 30 mm
Gotowe na tubeless tak °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Opony Giant Gavia Fondo 2, tubeless, 700x32c (34mm) °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant SR 1 700X28C, 60 TPI
Szerokość opon w zestawie 32 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 28 mm −4 mm
Kokpit i sztyca3 różnice
Kierownica Giant Connect °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Contact (w/Flare) Drop: 125mm / Reach: 72m °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek Giant Sport °Wartość nieopublikowana przez producenta Giant Contact Aerolight °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Giant D-Fuse, composite, 14mm offset °Wartość nieopublikowana przez producenta AL D-fuse SP-2056, 350mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga
Ważony w rozmiarze M –Nie podano

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Contend Ar 2 · MContend SL 0 · M/L
  • Contend Ar 2 · M
  • Contend SL 0 · M/L

Stack i reach

540550560570580590600610350360370380390400410420↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Contend Ar 2 · M — Reach (mm) 380 · Stack (mm) 574Contend SL 0 · M/L — Reach (mm) 383.7 · Stack (mm) 576.6
  • Contend Ar 2 · M Contend Ar 2 · M — Reach (mm) 380 · Stack (mm) 574
  • Contend SL 0 · M/L Contend SL 0 · M/L — Reach (mm) 383.7 · Stack (mm) 576.6
Geometria16 różnic
Rozmiar M M/L
Reach 380 mm 384 mm +4 mm
Stack 574 mm 577 mm +3 mm
Rura pozioma (efektywna) 550 mm 560 mm +10 mm
Rura podsiodłowa 500 mm 515 mm +15 mm
Rura sterowa 150 mm 175 mm +25 mm
Kąt główki ramy 72° 72,5° +0,5°
Kąt rury podsiodłowej 73,5° 73° −0,5°
Tylny trójkąt 422 mm 420 mm −2 mm
Rozstaw osi 1011 mm 1010 mm −1 mm
Front center 602 mm 600 mm −2 mm
Wysokość przekroku 783 mm 778 mm −6 mm
Obniżenie suportu 80 mm 70 mm −10 mm
Wysokość suportu 256 mm 266 mm +10 mm
Offset widelca 53 mm 50 mm −3 mm
Wyprzedzenie 60 mm 58 mm −2 mm
MostekTakie samo dla wszystkich 100 mm 100 mm
Szerokość kierownicyTakie samo dla wszystkich 420 mm 420 mm
Długość korbTakie samo dla wszystkich 170 mm 170 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Jaki osprzęt mają Giant Contend Ar 2 i Giant Contend SL 0?

Giant Contend Ar 2: Shimano Cues. Giant Contend SL 0: Shimano 105.

Giant Contend Ar 2 czy Giant Contend SL 0: jaka geometria?

W rozmiarze M Giant Contend Ar 2 ma stack 574 mm przy reachu 380 mm; w rozmiarze M/L Giant Contend SL 0 ma 577 mm przy 384 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele