Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Scott Addict RC Ultimate vs Scott Plasma RC Ultimate

Scott Addict RC Ultimate

Scott

Addict RC Ultimate

Scott Plasma RC Ultimate

Scott

Plasma RC Ultimate

Szczyt ofertyKarbon700c2026
Szczyt ofertyKarbon700c2025

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (13), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Scott Addict RC Ultimate waży o 3,2 kg mniej niż Scott Plasma RC Ultimate (dane producentów).
  • Scott Addict RC Ultimate ma lżejsze przełożenie na podjazdy: 12 km/h przy 90 obr./min, wobec 13 km/h.
  • Scott Addict RC Ultimate to nowszy model (2026).
Najważniejsze5 różnic
Rok modelowy 2026 2025
Waga 6,1 kg °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu 9,3 kg °Wartość nieopublikowana przez producenta+3,2 kg
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

Material: Carbon

Koła 700c · Zipp 353 NSW TL Carbon °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c · Syncros Capital SL Aero 80mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
NapędTakie samo dla wszystkich 2×12 2×12
Grupa osprzętuTakie samo dla wszystkich SRAM RED AXS °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM RED AXS °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model hamulców SRAM RED AXS HRD Shift-Brake System °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM S900 HRD flat mount °Wartość nieopublikowana przez producenta
Sztyca Syncros SP-R100-SL Syncros Plasma 6 HMX with Ritchey WCS clamp; adjustable head

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Scott Addict RC Ultimate

Scott Addict RC Ultimate

Scott Plasma RC Ultimate

Scott Plasma RC Ultimate

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Addict RC Ultimate · Rower szosowy raczej do trudnego terenu, raczej zwrotny, średnie przełożenia, bardzo wysoki poziom wyposażenia.
  • Plasma RC Ultimate · Rower szosowy uniwersalny, bardzo zwrotny, długie przełożenia, bardzo wysoki poziom wyposażenia.
Teren
Scott Addict RC Ultimate 67%Scott Plasma RC Ultimate 47%3 rowery9 rowerów6 rowerów14 rowerów11 rowerów2 rowery3 rowery5 rowerów1 rower · Scott Plasma RC Ultimate17 rowerów15 rowerów4 rowery · Scott Addict RC Ultimate3 rowery9 rowerów3 rowery2 rowery4 rowery3 rowery4 rowery4 rowery6 rowerów3 rowery
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
Scott Addict RC Ultimate 25%Scott Plasma RC Ultimate 8%3 rowery5 rowerów4 rowery4 rowery · Scott Plasma RC Ultimate6 rowerów2 rowery4 rowery3 rowery7 rowerów6 rowerów · Scott Addict RC Ultimate3 rowery10 rowerów2 rowery6 rowerów2 rowery5 rowerów7 rowerów5 rowerów2 rowery2 rowery7 rowerów5 rowerów7 rowerów2 rowery3 rowery6 rowerów4 rowery3 rowery3 rowery5 rowerów4 rowery4 rowery3 rowery7 rowerów1 rower4 rowery
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Scott Addict RC Ultimate12 km/h - 53 km/h
  • Scott Plasma RC Ultimate13 km/h - 58 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Scott Addict RC UltimateScott Plasma RC Ultimateinne rowery szosowe

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Rama i widelec
WidelecTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta
SuportTakie samo dla wszystkich SRAM DUB PF ROAD 86.5 °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM DUB PF ROAD 86.5 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Prowadzenie linek Wewnętrzne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Replaceable Derailleur Hanger; Internal cable routing

–Nie podano
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich SRAM °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Elektroniczna, bezprzewodowa °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SRAM RED AXS; 24 Speed Electronic Shift System SRAM RED AXS HRD Shift-Brake System Electronic Shift System

Elektroniczna, bezprzewodowa °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SRAM RED AXS; 24 Speed; Electronic Shift System SRAM eTap AXS Wireless Blips

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta 2 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Biegi z tyłuTakie samo dla wszystkich 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Zęby tarcz korby SRAM RED Power Meter Crankset; 46/33 °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM RED AXS Power Meter; 50/37 T °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Kaseta SRAM RED XG1290 E1; 10-33 °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM RED XG 1290 E1; 10-33 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Przerzutka tylna SRAM RED AXS; 24 Speed Electronic Shift System °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM RED AXS; 24 Speed; Electronic Shift System °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki SRAM RED AXS HRD Shift-Brake System Electronic Shift System °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM eTap AXS Wireless Blips °Wartość nieopublikowana przez producenta
Pomiar mocy w zestawieTakie samo dla wszystkich tak °Wartość nieopublikowana przez producenta tak °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce1 różnica
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SRAM RED Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tarcza przedniaTakie samo dla wszystkich 160 mm 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tarcza tylna 140 mm 160 mm °Wartość nieopublikowana przez producentaNajlepszy w porównaniu+20 mm
Koła i opony2 różnice
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta
ObręczeTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta
Opony Schwalbe PRO ONE Microskin; TL-Easy, Fold; 700x30C Schwalbe Aerothan Tube °Wartość nieopublikowana przez producenta Schwalbe PRO ONE Aero, TL-Easy, Fold,700x28C Schwalbe Aerothan Tube °Wartość nieopublikowana przez producenta
Szerokość opon w zestawie 30 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 28 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta−2 mm
Kokpit i sztyca2 różnice
Szerokość kierownicy–Nie podano 400 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kierownica Syncros IC-R100-SL; Carbon combo °Wartość nieopublikowana przez producenta Syncros Creston iC TRI, 400mm, Syncros E1 Carbon extension °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Syncros SP-R100-SL °Wartość nieopublikowana przez producenta Syncros Plasma 6 HMX with Ritchey WCS clamp; adjustable head °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga
Maks. waga całkowita 120 kg –Nie podano

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Addict RC Ultimate · MPlasma RC Ultimate · S
  • Addict RC Ultimate · M
  • Plasma RC Ultimate · S

Stack i reach

500510520530540550560570360370380390400410420430↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Addict RC Ultimate · M — Reach (mm) 395.2 · Stack (mm) 543.3Plasma RC Ultimate · S — Reach (mm) 392.5 · Stack (mm) 520
  • Addict RC Ultimate · M Addict RC Ultimate · M — Reach (mm) 395.2 · Stack (mm) 543.3
  • Plasma RC Ultimate · S Plasma RC Ultimate · S — Reach (mm) 392.5 · Stack (mm) 520
Geometria14 różnic
Rozmiar M S
Reach 395 mm 393 mm −3 mm
Stack 543 mm 520 mm −23 mm
Rura pozioma (efektywna) 555 mm 529 mm −26 mm
Rura podsiodłowa 482 mm 503 mm +21 mm
Rura sterowa 130 mm 107 mm −24 mm
Kąt główki ramy 72,8° 72,5° −0,3°
Kąt rury podsiodłowej 73,6° 75,2° +1,6°
Tylny trójkątTakie samo dla wszystkich 410 mm 410 mm
Rozstaw osi 991 mm 982 mm −9 mm
Front center 592 mm 584 mm −8 mm
Wysokość przekroku 778 mm 746 mm −32 mm
Obniżenie suportu 72 mm 75 mm +3 mm
Wysokość suportu 273 mm 261 mm −12 mm
Offset widelcaTakie samo dla wszystkich 44 mm 44 mm
Wyprzedzenie 58 mm 60 mm +2 mm
Mostek 110 mm –Nie podano
Szerokość kierownicy 400 mm –Nie podano
Długość korb 170 mm –Nie podano

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Scott Addict RC Ultimate czy Scott Plasma RC Ultimate: który jest lżejszy?

Scott Addict RC Ultimate waży 6,1 kg, Scott Plasma RC Ultimate – 9,3 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Scott Addict RC Ultimate i Scott Plasma RC Ultimate?

Scott Addict RC Ultimate: SRAM RED AXS. Scott Plasma RC Ultimate: SRAM RED AXS.

Scott Addict RC Ultimate czy Scott Plasma RC Ultimate: jaka geometria?

W rozmiarze M Scott Addict RC Ultimate ma stack 543 mm przy reachu 395 mm; w rozmiarze S Scott Plasma RC Ultimate ma 520 mm przy 393 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele