Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

Bombtrack Tension vs Specialized Crux Dsw Comp

Bombtrack Tension

Bombtrack

Tension

Specialized Crux Dsw Comp

Specialized

Crux Dsw Comp

Średnia półkaAluminium700c2026
Średnia półkaAluminium700c2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (15), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Bombtrack Tension waży o 40 g mniej niż Specialized Crux Dsw Comp (dane producentów).
  • Bombtrack Tension ma osprzęt z wyższej półki: SRAM Rival 1, wobec SRAM Apex XPLR.
Najważniejsze6 różnic
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
Waga 9,4 kg Najlepszy w porównaniu 9,44 kg +40 g
RamaTakie samo dla wszystkich Aluminium
Tak jak podano

Frame: 6061-T6 double-butted aluminium

Aluminium
Tak jak podano

Specialized E5 Premium Aluminum Disc frame

Koła 700c · WTB ST i19 double wall °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c · DT Swiss G540, 24mm internal width
Tak jak podano

DT Swiss G540 rim, 24mm internal width, tubeless ready, 24h

Napęd 1×11 1×12
Grupa osprzętu SRAM Rival 1 Wyższa półka
Tak jak podano

Rear derailleur: SRAM Rival 1, clutch, long cage

SRAM Apex XPLR
Tak jak podano

SRAM Apex / SRAM Apex XPLR, mechanical, 12-speed

Model hamulców SRAM Rival flat-mount hydraulic disc Wyższa półka
Tak jak podano

Brakes: SRAM Rival flat-mount hydraulic disc, FM 140/160

SRAM Apex, Hydraulic Disc
Sztyca Sztywna · Bombtrack Beech 27.2 mm x 400 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · Alloy, 2-bolt Clamp, 12mm offset, 27.2mm, anti-corrosion hardware °Wartość nieopublikowana przez producenta

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

Bombtrack Tension

Bombtrack Tension

Specialized Crux Dsw Comp

Specialized Crux Dsw Comp

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Tension · Rower gravelowy uniwersalny, przeciętne wyposażenie.
  • Crux Dsw Comp · Rower gravelowy na bardzo gładki teren, bardzo zwrotny, krótkie przełożenia, przeciętne wyposażenie.
Teren
Bombtrack Tension 42%Specialized Crux Dsw Comp 10%2 rowery3 rowery2 rowery2 rowery5 rowerów · Specialized Crux Dsw Comp2 rowery4 rowery1 rower5 rowerów4 rowery3 rowery2 rowery5 rowerów3 rowery5 rowerów · Bombtrack Tension4 rowery3 rowery1 rower3 rowery3 rowery2 rowery5 rowerów4 rowery3 rowery3 rowery2 rowery2 rowery9 rowerów2 rowery2 rowery3 rowery3 rowery3 rowery2 rowery
ŁatwyWymagający

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Specialized Crux Dsw Comp11 km/h - 43 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
Bombtrack TensionSpecialized Crux Dsw Compinne rowery gravelowe

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
AmortyzacjaTakie samo dla wszystkich Sztywny °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywny °Wartość nieopublikowana przez producenta
Rama i widelec1 różnica
WidelecTakie samo dla wszystkich Karbon
Tak jak podano

Fork: Full carbon

Karbon
Tak jak podano

S-Works FACT Carbon, 12x100mm thru-axle

Waga ramy 1580 g –Nie podano
Maks. prześwit na opony–Nie podano 47 mm
Osie Osie sztywne
Tak jak podano

Thru-axles: 12 x 100 mm (front), 12 x 142 mm (rear)

–Nie podano
Suport Bombtrack T47 internal sealed, 86.5 mm shell
Tak jak podano

86.5 mm T47 BB shell; Bombtrack T47 internal sealed

SRAM DUB BSA 68 Wide
Średnica sztycy 27,2 mm –Nie podano
Napęd4 różnice
Producent osprzętuTakie samo dla wszystkich SRAM
Tak jak podano

Drivetrain (1x, SRAM Rival 1)

SRAM
Tak jak podano

SRAM Apex XPLR, mechanical, 12-speed

Zmiana biegówTakie samo dla wszystkich Mechaniczna °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

SRAM Rival 1, clutch, long cage

Mechaniczna
Tak jak podano

SRAM Apex XPLR, mechanical, 12-speed

Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 1
Biegi z tyłu 11 12 Najlepszy w porównaniu+1
Zęby tarcz korby Bombtrack Lyer forged aluminium
Tak jak podano

Crankset: Bombtrack Lyer forged aluminium, direct mount

SRAM Apex DUB Wide, 40t
Kaseta SRAM PG-1130 11-42T
Tak jak podano

Cassette: SRAM PG-1130, 11-42T

SRAM APEX XPLR, 12sp, 11-44T
Przerzutka tylna SRAM Rival 1, clutch, long cage °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka SRAM Apex XPLR, mechanical, 12-speed °Wartość nieopublikowana przez producenta
Manetki–Nie podano SRAM Apex °Wartość nieopublikowana przez producenta
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne
Tak jak podano

SRAM Rival flat-mount hydraulic disc

Tarczowe hydrauliczne
Tarcza przednia 160 mm –Nie podano
Tarcza tylna 160 mm –Nie podano
Koła i opony1 różnica
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29"
Tak jak podano

Pathfinder 700x40

ObręczeTakie samo dla wszystkich Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta Aluminium °Wartość nieopublikowana przez producenta
Szerokość wewn. obręczy–Nie podano 24 mm
Gotowe na tubelessTakie samo dla wszystkich tak tak
Opony , XS - S Vee Tire XCX 120 TPI TLR 32-584, tubeless ready, M - XL Schwalbe X-One Allround TLE 33-622, tubeless ready °Wartość nieopublikowana przez producenta Pathfinder 700x40, Tubeless Ready
Szerokość opon w zestawie–Nie podano 40 mm
Kokpit i sztyca3 różnice
Kierownica Bombtrack CX-10 drop bar, 31.8 mm, 10° flare °Wartość nieopublikowana przez producenta Specialized Adventure Gear, 118.9mm drop x 70mm reach x 12º flare °Wartość nieopublikowana przez producenta
Mostek Bombtrack Roam forged aluminium stem, -7° °Wartość nieopublikowana przez producenta Specialized, 3D-forged alloy, 4-bolt, 7-degree rise °Wartość nieopublikowana przez producenta
Model sztycy Bombtrack Beech 27.2 mm x 400 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Alloy, 2-bolt Clamp, 12mm offset, 27.2mm, anti-corrosion hardware °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga1 różnica
Ważony w rozmiarze M
Tak jak podano

Complete bike: 9.4 kg (size M)

56
Tak jak podano

Poids Taille 56

Mocowania i schowki
Mocowania bagażnika tak –Nie podano
Mocowania błotników tak –Nie podano

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Crux Dsw Comp · 49CM
  • Crux Dsw Comp · 49CM

Stack i reach

500510520530540550560340350360370380390400410↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Crux Dsw Comp · 49CM — Reach (mm) 375 · Stack (mm) 530
  • Crux Dsw Comp · 49CM Crux Dsw Comp · 49CM — Reach (mm) 375 · Stack (mm) 530
Geometria
Rozmiar–Nie podano 49CM
Reach–Nie podano 375 mm
Stack–Nie podano 530 mm
Rura pozioma (efektywna)–Nie podano 512 mm
Rura podsiodłowa–Nie podano 466 mm
Rura sterowa–Nie podano 100 mm
Kąt główki ramy–Nie podano 70,5°
Kąt rury podsiodłowej–Nie podano 75,5°
Tylny trójkąt–Nie podano 425 mm
Rozstaw osi–Nie podano 1008 mm
Front center–Nie podano 594 mm
Wysokość przekroku–Nie podano 749 mm
Obniżenie suportu–Nie podano 74 mm
Wysokość suportu–Nie podano 284 mm
Offset widelca–Nie podano 50 mm
Wyprzedzenie–Nie podano 74 mm
Mostek–Nie podano 70 mm
Szerokość kierownicy–Nie podano 380 mm
Długość korb–Nie podano 165 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Bombtrack Tension czy Specialized Crux Dsw Comp: który jest lżejszy?

Bombtrack Tension waży 9,4 kg, Specialized Crux Dsw Comp – 9,44 kg, według producentów.

Jaki osprzęt mają Bombtrack Tension i Specialized Crux Dsw Comp?

Bombtrack Tension: SRAM Rival 1. Specialized Crux Dsw Comp: SRAM Apex XPLR.

Porównaj inne modele