Black Friday: promocje z 2 sklepów, porównane dla ciebie.

Przejdź do treści

BH Lynx Sls 8.0 vs Sunn Shamann XC Finest

BH Lynx Sls 8.0

BH

Lynx Sls 8.0

Sunn Shamann XC Finest

Sunn

Shamann XC Finest

Wysoka półkaCross-countryFullKarbon2026
Szczyt ofertyCross-countryFullKarbon2026

Zbliżone specyfikacją i ceną katalogową. Oto wszystkie różnice (16), wiersz po wierszu.

W skrócie

  • Sunn Shamann XC Finest ma osprzęt z wyższej półki: SRAM XX AXS Eagle, wobec Shimano XT Di2.
Najważniejsze7 różnic
Rok modelowyTakie samo dla wszystkich 2026 2026
RamaTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

Shamann XC en carbone

Amortyzacja Full, 110 / 80 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Full, 110 / 100 mm
Tak jak podano

Shamann XC en carbone, 100 mm, passage de câbles intégré

Model widelca FOX 34SL Factory PTL 2P °Wartość nieopublikowana przez producenta RockShox SID SL Ultimate
Tak jak podano

RockShox SID SL Ultimate, 110 mm, Twistlock

Amortyzator FOX Float SL Factory PTL 2P 190x40 °Wartość nieopublikowana przez producenta RockShox SID Deluxe Ultimate 210 x 50 Wyższa półka
Koła 29" · EVO Carbon 28H 30mm Internal 6H °Wartość nieopublikowana przez producenta 29" · Brute XC27 Carbon Boost
Tak jak podano

Brute XC27 Carbon Boost 29", jante 27 mm

Napęd 1×12 –Nie podano
Grupa osprzętu Shimano XT Di2 °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM XX AXS Eagle Wyższa półka
Tak jak podano

Dérailleur arrière : SRAM XX AXS Eagle

Model hamulców Shimano XT 8220 °Wartość nieopublikowana przez producenta Formula Cura 2
Tak jak podano

Formula Cura 2, disques 160/160 mm

Sztyca Sztywna · XFusion Manic 31,6mm, 125mm °Wartość nieopublikowana przez producenta Sztywna · FSA KFX 31,6X400 °Wartość nieopublikowana przez producenta
Waga–Nie podano 10,2 kg

Ceny

Sklepy każdego modelu z dostawą do twojego kraju i ich ceny w czasie.

BH Lynx Sls 8.0

BH Lynx Sls 8.0

Sunn Shamann XC Finest

Sunn Shamann XC Finest

Linki partnerskie: bez dodatkowych kosztów dla ciebie ♥

Charakter

Rower w skrócie: teren, do którego jest stworzony, jego prowadzenie, przełożenia i wyposażenie, na tle innych rowerów tej kategorii.

  • Lynx Sls 8.0 · Rower górski uniwersalny, neutralne prowadzenie, raczej wysoki poziom wyposażenia.
  • Shamann XC Finest · Rower górski uniwersalny, bardzo zwrotny, długie przełożenia, bardzo wysoki poziom wyposażenia.
Teren
BH Lynx Sls 8.0 53%Sunn Shamann XC Finest 41%3 rowery1 rower6 rowerów6 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery · Sunn Shamann XC Finest2 rowery1 rower2 rowery1 rower4 rowery · BH Lynx Sls 8.02 rowery2 rowery2 rowery2 rowery1 rower4 rowery1 rower2 rowery5 rowerów4 rowery2 rowery2 rowery1 rower5 rowerów1 rower
ŁatwyWymagający
Prowadzenie
BH Lynx Sls 8.0 48%Sunn Shamann XC Finest 14%4 rowery1 rower2 rowery1 rower · Sunn Shamann XC Finest2 rowery2 rowery2 rowery1 rower7 rowerów1 rower2 rowery4 rowery · BH Lynx Sls 8.01 rower2 rowery2 rowery1 rower1 rower2 rowery1 rower1 rower5 rowerów2 rowery2 rowery2 rowery3 rowery1 rower
ZwinnyStabilny

Przełożenia

Prędkość na najlżejszym i najcięższym przełożeniu przy 90 obr./min: niżej po lewej – łatwiej pod górę, wyżej po prawej – szybciej.

  • Sunn Shamann XC Finest8 km/h - 42 km/h
Najlżejsze przełożenie (podjazd)Najcięższe przełożenie (zjazd)
BH Lynx Sls 8.0Sunn Shamann XC Finestinne rowery górskie cross-country

Osprzęt i specyfikacja

Każdy parametr wiersz po wierszu; komponent z wyższej półki jest oznaczony. Grupy techniczne są zwinięte.

Przeznaczenie
DyscyplinaTakie samo dla wszystkich Cross-country °Wartość nieopublikowana przez producenta Cross-country
Rama i widelec
Suport Shimano PF92 °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Amortyzacja1 różnica
Skok widelcaTakie samo dla wszystkich 110 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 110 mm
Skok tylnego zawieszenia 80 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 100 mm +20 mm
Napęd5 różnic
Producent osprzętu Shimano °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM
Tak jak podano

SRAM XX AXS Eagle

Zmiana biegów Elektroniczna, przewodowa °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT DI2 12sp Shimano XT DI2

Elektroniczna, bezprzewodowa °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tarcze korbyTakie samo dla wszystkich 1 °Wartość nieopublikowana przez producenta 1
Biegi z tyłu 12 °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Zęby tarcz korby Shimano XT 8200, 34T, 175mm, 55mm °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM XX SL Eagle 34T Wyższa półka
Tak jak podano

Pédalier : SRAM XX SL Eagle, 34 dents

Kaseta Shimano XT 10/51 °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM XX SL Eagle 10-52 Wyższa półka
Przerzutka tylna Shimano XT DI2 12sp °Wartość nieopublikowana przez producenta SRAM XX AXS EAGLE °Wartość nieopublikowana przez producentaWyższa półka
Manetki Shimano XT DI2 °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Hamulce
HamulceTakie samo dla wszystkich Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Shimano XT Disque hydraulique

Tarczowe hydrauliczne °Wartość nieopublikowana przez producenta
Tak jak podano

Formula Cura Disque hydraulique

Tarcza przednia–Nie podano 160 mm
Tarcza tylna–Nie podano 160 mm
Koła i opony1 różnica
Rozmiar kółTakie samo dla wszystkich 700c / 29" °Wartość nieopublikowana przez producenta 700c / 29"
Tak jak podano

Brute XC27 Carbon Boost 29"

ObręczeTakie samo dla wszystkich Karbon °Wartość nieopublikowana przez producenta Karbon
Tak jak podano

Brute XC27 Carbon

Opony Pirelli Scorpion XCM 2.4 SP FR/ Pirelli Scorpion XCH 2.4 SP R °Wartość nieopublikowana przez producenta Maxxis Rekon Race EXO TR 29 x 2,35
Szerokość opon w zestawie–Nie podano 51 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta
Kokpit i sztyca2 różnice
Szerokość kierownicy 760 mm °Wartość nieopublikowana przez producenta 780 mm +20 mm
Kierownica Stealth integrated, 760mm, 60mm, 9º 14º °Wartość nieopublikowana przez producenta–Nie podano
Model sztycy XFusion Manic 31,6mm, 125mm °Wartość nieopublikowana przez producenta FSA KFX 31,6X400 °Wartość nieopublikowana przez producenta

° Wartość nieopublikowana przez producenta

Geometria

Jeden rozmiar na rower (na początku najbliższy rozmiarowi pierwszego), różnice mierzone od roweru odniesienia.

Lynx Sls 8.0 · M
  • Lynx Sls 8.0 · M

Stack i reach

550560570580590600610620410420430440450460470↖ WyprostowanaAgresywna ↘Reach (mm)Stack (mm)Lynx Sls 8.0 · M — Reach (mm) 445 · Stack (mm) 590.6Shamann XC Finest · S — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 589
  • Lynx Sls 8.0 · M Lynx Sls 8.0 · M — Reach (mm) 445 · Stack (mm) 590.6
  • Shamann XC Finest · S Shamann XC Finest · S — Reach (mm) 435 · Stack (mm) 589
Geometria10 różnic
Rozmiar M S
Reach 445 mm 435 mm −10 mm
Stack 591 mm 589 mm −2 mm
Rura pozioma (efektywna) 592 mm 568 mm −24 mm
Rura podsiodłowa 440 mm 410 mm −30 mm
Rura sterowaTakie samo dla wszystkich 90 mm 90 mm
Kąt główki ramy 67° 68° +1°
Kąt rury podsiodłowej 76° 77,5° +1,5°
Tylny trójkąt 426 mm 435 mm +9 mm
Rozstaw osi 1149 mm 1134 mm −15 mm
Front center 724 mm 703 mm −21 mm
Obniżenie suportu 50 mm –Nie podano
Wysokość suportu 324 mm –Nie podano
Offset widelca 48 mm –Nie podano
Wyprzedzenie 107 mm –Nie podano
Wysokość przekroku–Nie podano 800 mm

Gdzie kupić

Najczęstsze pytania

Jaki osprzęt mają BH Lynx Sls 8.0 i Sunn Shamann XC Finest?

BH Lynx Sls 8.0: Shimano XT Di2. Sunn Shamann XC Finest: SRAM XX AXS Eagle.

BH Lynx Sls 8.0 czy Sunn Shamann XC Finest: jaka geometria?

W rozmiarze M BH Lynx Sls 8.0 ma stack 591 mm przy reachu 445 mm; w rozmiarze S Sunn Shamann XC Finest ma 589 mm przy 435 mm. Więcej stacku przy tym samym reachu oznacza bardziej wyprostowaną pozycję.

Porównaj inne modele